ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Рятувальна служба закликає прикарпатців не спалювати сухої трави, листя та інших рослинних залишків

15 жовтня на території Івано-Франківської області сталося 6 пожеж сухої трави і сміття на відкритих територіях. 

Вогнеборці оперативно локалізовували та ліквідовували пожежі, не давши вогню розповсюдитися на більш масштабні території, інформує Управління ДСНС в Івано-Франківській області, пише Дзеркало медіа.

Рятувальники нагадують, що пожежі на відкритих територіях, як правило, скоюються через необережне поводження з вогнем людьми. Тож, будьте уважними, коли зупиняєтесь на відпочинок на узбіччі доріг, пильнуйте за дітьми, не кидайте недопалки і не залишайте не загашеними вогнища. Пам’ятайте, що вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії.

Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності. До того ж, спалювання сміття і трави можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Рятувальники закликають громадян відмовитись від спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків! Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, а й спричинює до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.

Читайте також:  Рятувальники закликають прикарпатців не спалювати суху траву