ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Роман Дронюк - про другу збірку "Трафунків Вуйка Міся". ВІДЕО

Нещодавно в Римі відбулася презентація другої збірки гуморесок про «Трафунки Вуйка Міся» городенківського письменника Романа Дронюка.

Гумористичні твори набули широкої популярності й серед коломиян: під кожним дописом у соціальній мережі – тисячі «лайків», репостів і сотні коментарів. Пан Роман розповів «ДК», де його твори полюбляють найбільше та що надихнуло на створення вуйка Міся.

«Трафунки Вуйка Місі» - це історія про пригоди одного вуйка та його кума. З ними постійно щось трапляється. Ідея написати серію розповідей про сільський гумор з’явилась досить несподівано.

«Колись на Введення був страшна ожеледиця в Городенці. Дорога була непосипана, тож, коли я приїхав, тричі впав, - згадує автор - Вдома зі злості написав, як вуйко поїхав по тютюн. Людям це сподобалося».

Довелося створити групу, де Роман писав щодня. Зараз вона налічує 65 тисяч учасників. Окрім групи, є ще ютуб-канал. Але й цього виявилося замало.

«Багато людей хочуть мати саме книжку, - каже пан Роман. – Наприклад, щоб подарувати бібліотеці чи комусь із близьких. Деколи надсилаю їх українським бійцям на передову».

Збірка містить на 10 гуморесок менше, ніж перша – всього 40. Усі твори написані покутським діалектом без жодного нецензурного слова. Вони досить великі за обсягом і фактично незалежні одна від одної.

Презентація першої книги відбулась у Парижі, другої – в Римі, на запрошення діаспори. До слова, в діаспорі - більше прихильників творчості Романа Дронюка, ніж на Батьківщині. Дехто каже, що не розуміє, якою мовою написані пригоди вуйка Міся та його кума, а в селах Покуття досі є люди, які саме так і розмовляють.

«Також цікавляться мешканці східної України. Можливо, їхні родичі були переселенцями», - розповідає письменник.

Окрім пригод вуйка Міся, Роман Дронюк писав і серйозні, в тому числі - віршовані, твори. Друга частина «Трафунків…» – вже сьома книжка автора.

Самому видати книгу – важко: держава не підтримує. Автор сам мусить думати, де взяти кошти, щоб видати твір, а потім – реалізувати книгу, щоб видати другу. Виходить не завжди, бо шаленого попиту на друковану літературу немає.

Благодійний фонд «Покуття», створений за ініціативи народного депутата Андрія Іванчука, фінансово долучився до видачі книги про пригоди вуйка Місі.

«Дуже важливо, щоб благодійники допомагали, бо треба підтримувати щось наше, місцеве, покутське, - підкреслює Роман Дронюк. - Дуже дякую Андрієві Іванчуку, що підтримав мене».

А тим часом автор готує третю збірку «Трафунків…».

 

Юлія МАРЦІНОВСЬКА

До слова, "Дзеркало" писало, що на 27-й обласному фестивалі гумору "Андрея" Роман Дронюк посів 1 місце.