ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Рівно 200 років тому створили всесвітньовідому колядку "Тиха ніч". ВІДЕО

Всесвітньовідомій колядці "Тиха ніч"виповнюється 200 років.

Як подає Вікіпедія, "Тиха ніч" (нім. Stille Nacht) — християнська різдвяна пісня, створена в Австрії в 1818 композитором і церковним органістом Францем Грубером. Один із найвідоміших і широко поширених у різних мовах по всьому світу різдвяних співів. Належить до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, інформує Дзеркало медіа.

Пісня була створена рівно 200 років тому - 24 грудня 1818 року у різдвяний вечір у австрійському селі Оберндорф під Зальцбургом.

Текст пісні створив вікарний церкви св. Ніколауса та поет Йозеф Мор. Музику написав шкільний вчитель, композитор і органіст Франц Грубер. Прем'єра пісні відбулася того ж дня на урочистій різдвяній месі. Власне текст пісні у вигляді віршу Йозеф Мор написав ще в 1816 році. Але оскільки орган місцевої кірхи занадто довго перебував на ремонті, Мор був змушений підбирати акорди до майбутньої мелодії на гітарі. Мелодію на прохання Йозефа Мора написав Франц Грубер. Тому ініціатором самої пісні вважається саме Йозеф Мор.

Через деякий час пісня широко розповсюдилася Європою, в німецьких церковних пісенних збірках вона з'явилася в 1831 році, причому в них значилося: "Автори тексту і музики невідомі". Авторство Мору і Грубера вдалося остаточно встановити лише в 1854 році.

На початку XX століття церква в Оберндорфі була зруйнована повінню. Нині на її місці споруджена невелика капличка, а в сусідньому будинку відкрито "Музей Тихої ночі". Найстаріша з авторських партитур (близько 1820 року), що збереглися, зберігається в зальцбургському музеї "Кароліно-августеум".

[caption id="attachment_141145" align="aligncenter" width="640"] Музей Тихої Ночі і каплиця в селі Оберндорф[/caption]ВІДЕО: Zozule4ka Studio

Економимо ваш час: підписуйтеся на наш канал у Телеграмі – там публікуємо тільки 2-3 найважливіші новини за день!