ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Рекордсмен з Коломиї Олексій Гуцуляк: "Планую встановити новий світовий рекорд з запливу під кригою". ФОТО+ВІДЕО

38-річний коломийський адвокат Олексій Гуцуляк, як ми вже повідомляли, 13 березня встановив рекорд України, пропливши без гідрокостюму 61 метр під кригою.

Це його четвертий національний рекорд, один з яких є світовим: у січні 2013-го Олексій на території міського парку пролежав під снігом без одягу 1 годину і 20 секунд. Всі рекорди нашого земляка зафіксовані в Національному реєстрі рекордів.

Розмовляємо з паном Олексієм у його адвокатському офісі, що на Вічевому Майдані. Наш співбесідник не надто словоохочий, очевидно, дають про себе знати наслідки екстриму. Зрештою, він не приховує, що проходить реабілітаційний період. Часом піднімається температура тіла, бувають головокружіння.

- Чи була впевненість, що пропливете дистанцію?

- На 95 відсотків. Якби я не був упевнений, то не брався б.

- Ризики якісь стояли?

- Ризики існують завжди: втрата свідомості, звуження судин у голові, судоми кінцівок, різне могло статися...

Нагадаємо, всі чотири рекорди нашого земляка.

Перший, зареєстрований у лютому 2012-го рекорд, - перебування без одягу під снігом 34 хвилини.

Другий, світовий рекорд, як ми вже згадували - перебування під снігом 1 годину і 20 секунд.

Третій, всеукраїнський рекорд у лютому 2015-го, - заплив під кригою дистанції на 40 метрів.

І найновіший рекорд - заплив під кригою дистанції 61 метр.

Рекордсмен оповідає, що почав активно загартовувати свій організм років 15 тому. А поштовх для естриму дав телесюжет про китайця, який просидів голий під снігом понад годину. Олексій загорівся ідеєю сам і побив рекорд китайця.

- Чи окрім фізичного гартування Ви використовуєте якийсь медитативний ресурс?

- Звичайно. Суто фізіологічно людина таке навантаження витримати не може, якою загартованою не була б. Спочатку ти це все прокручуєш у голові до кожної секунди, потім включаєш енергію самонавіювання, самогіпнозу під строгим контролем свідомості, звичайно. До фізичних вправ належить тренування з затримкою дихання, техніка плавання зі встановленням ритму - для того, аби тобі вистачило під водою кисню та все таке інше.

- Ведете здоровий спосіб життя?

- Так. Але треба худнути. Я вже скинув 15 кілограмів. З великою вагою й великими м'язами при навантаженні йде велика затрата кисню. А це шкодить.

- Чи плануєте нові рекорди?

- Планую подолати встановлений світовий рекорд запливу під кригою 76 метрів. Я вже подав заявку на 78-80 метрів. Поїду на озеро Світязь тренуватися. Якщо встановлю рекорд, то заспокоюсь і повернуся до спокійного ритму життя. Без екстриму.

Пропонуємо ще раз переглянути відео, як коломиянин встановлював рекорд.Спілкувався Андрій МАЛАЩУК

Фото, відео: Андрій КАНЯ