ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Прокурор Прикарпаття пропонує зробити суворіше покарання за незаконні рубки лісу

В Україні передбачена кримінальна відповідальність за незаконні рубки на суму понад 20 тисяч гривень.

У квітні цього року депутати Верховної ради України прийняли зміни до ст. 246 Кримінального кодексу України "Незаконна порубка лісів”.

Згідно з новим законом, кримінальна відповідальність за знищення лісів може настати після заподіяння істотної шкоди на суму від 20 тис. грн.

Прокурор Івано-Франківської області Олександр Стратюк  зазначає, що більшість незаконних рубок на Прикарпатті не перевищує суму у 20 тисяч гривень, тому цю суму пропонує зменшити.

З початку року до суду було передано дві справи про незаконні рубки, три – про незаконний експорт деревини і одна – щодо незаконної діяльності майстра лісу.

Про це йшлося сьогодні під час звіту про результати роботи прокуратури за перше півріччя 2019.

Прокурор також відзначив зменшення кількості кримінальних правопорушень в області на 9% в порівнянні з першим півріччям 2018 року.

Загалом обліковано 4 355 кримінальних правопорушень за 6 місяців 2019 року. Івано-Франківщина – одна з найбезпечніших областей в Україні. Нижчий рівень злочинності лише на підконтрольних Україні територіях у Донецькій і Луганській областях. З

За словами прокурора, рівень розкриття злочинів на Прикарпатті вищий, ніж по Україні і складає 46,3%, тоді як в Україні – 38%.

"Це непоганий показник, але він може бути кращий. Наші правоохоронні органи над цим працюють", – зазначив Стратюк.

Збитки по всіх кримінальних провадженнях складають близько 80 млн. грн. Добровільно відшкодовано під час слідства трохи більше 50 млн. грн., арештовано майна ще на 25 мільйонів.

Нагадаємо:Ліси лисіють. Як з цим на Коломийщині?