ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Прикарпаття на 13 місці в Україні за імпортом і експортом товарів

Обсяги експорту товарів Івано-Франківської області у січні–травні 2019 становили майже 370 млн доларів США, імпорту – більше 300 млн доларів. Порівняно з обсягами січня–травня 2018, це відповідно 94,7% та 89,1%.

Cеред регіонів України за обсягами як експорту, так і імпорту товарів область посіла 13 місце. Партнерами області  у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти  з 98 країн світу, інформує головне управління статистики в Івано-Франківській області.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Індії, Польщі, Словаччини, Російської Федерації, Чехії, Білорусі, Італії, Туреччини, Угорщини, Іраку. Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив майже 212 млн доларів або 57,4% від загальнообласного обсягу експорту.

У товарній структурі експорту області значну частку займали обсяги полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, механічних та електричних машин, деревини та виробів з деревини, живих тварин, продуктів  тваринного походження, мінеральних продуктів, продуктів рослинного походження.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Німеччини, Польщі, Китаю, Румунії, Білорусі Італії, Угорщини.

З країн ЄС область отримала товарів на майже 129 млн доларів або 42,6% від  загальнообласного обсягу імпорту.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, механічних та електричних машин, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, не коштовних матеріалів та виробів з них, текстильних матеріалів та текстильних виробів.