ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Прикарпатців попереджають про небезпечні іграшки. ФОТО

На підставі доручення Держпродспоживслужби щодо виявлення продукції, яка не відповідає встановленим вимогам або становить серйозний ризик, Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області здійснило за ланцюгом постачання позапланову перевірку характеристик продукції, а саме: дитячої іграшки «Неваляшка» (зі світ. еф.) ТМ «BaBy Tumbler», артикул 606А-1, дата виготовлення: листопад 2018, країна-виробник: Китай.

За результатами проведеного випробування у органі оцінки відповідності було встановлено:

- іграшка «Неваляшка» (зі світ.еф.) ТМ «BaBy Tumbler», артикул 606А-1 не відповідає вимогам п.6 EN 71-1:2014, EN 71-1:2016 (EN 71-1:2014, IDT) Державного Стандарту України за вмістом свинцю, а саме: масова частка свинцю в даній іграшці складає 127000 мг/кг при нормі не більше 1000 мг/кг, чим порушено додаток 2 Технічного регламенту безпечності іграшок (затверджений постановою КМУ від 28.02.2018 № 151). 

Як зазначається, суб’єкту господарювання у ланцюгу постачання видано рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо заборони надання продукції на ринку.
 

До відома: свинець у високих дозах дуже небезпечний, особливо чутливі до нього діти. Свинець може порушувати функціонування мозку і центральної нервової системи, провокувати поведінкові розлади і порушення психічного розвитку.