ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Прикарпатців обдурюють в магазинах, заманюючи минулорічними розпродажами

Рекламу називають двигуном прогресу. Метою реклами є збільшення продажу товарів, її ціль — забезпечення виробнику прибутку. Іноді реклама надає неповну і навіть неправдиву інформацію.


Одним із хитрих методів залучення покупців є реклама з інформацією про знижки (розпродаж), акції. На деяких магазинах завжди висить оголошення типу "тільки сьогодні знижки 50% на весь товар", або "сезонний розпродаж до – 40%". І, звичайно, споживачу хочеться скористатися вигідною пропозицією, інформує пресслужба Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.


Але, прийшовши в цей магазин завтра, післязавтра і через рік — там все також незмінно буде висіти те ж оголошення.


Ціну на товар попередньо накручують, а потім нібито ставлять "знижку". І так, дійсно товар в половину дешевше заявленої ціни, але насправді навіть ціна зі знижкою буде рентабельною.


Відповідно до Закону України "Про рекламу" такий вид рекламної інформації повинен відповідати певним вимогам, а саме:


- реклама про знижку цін на продукцію, про розпродаж повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення знижки цін на продукцію, розпродаж, а також про співвідношення розміру знижки до попередньої ціни реалізації товару;


- реклама про проведення конкурсів, лотерей, розіграшів, призів заходів рекламного характеру тощо повинна містити інформацію про строки та місце проведення цих заходів та вказувати інформаційне джерело, з якого можна дізнатися про умови та місце проведення цих заходів.


У випадках, коли реклама розповсюджується з порушенням вимог Закону України "Про рекламу", слід звертатись до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.