ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Прикарпатці і далі палять траву - за минулу добу сталося 32 пожежі

Лише за минулу добу на Прикарпатті зареєстровано 32 випадки загорянь сухої трави.

Про це повідомили в Управлінні ДСНС області, пише Дзеркало медіа.

Локалізувати загорання та гасити пожежу сухої трави на відкритих територіях непросто, оскільки швидкість поширення вогню висока, зазначають рятувальники.

Коли ж таке трапляється поблизу населених пунктів, існує велика ймовірність перекидання полум’я на житлові та господарські споруди. Виїзди на гасіння загорань сухої трави завдає чималих матеріальних втрат.

Читайте також: Мільйони у вогонь: у скільки обходяться Коломийщині підпали сухої трави.

Страждає від таких випадків і навколишнє середовище.

Ще один украй небезпечний фактор спалювання сухої трави – їдкий чорний дим. Для людей, схильних до алергій, опинитися у зоні згоряння сухостою дуже небезпечно.

Та найстрашнішим випалювання трави є в зоні міста, де на ґрунті і рослинах осідають важкі метали. Вдихаючи дим, люди отруюють свій організм.

На сільських полях можуть вигоряти залишки отрутохімікатів, які використовують для обробки ґрунтів чи рослин. Небезпечні продукти згоряння вітер здатен переносити на великі відстані, відтак можуть постраждати не лише безпосередньо палії.

Після спалювання трави життя рослин і комах на цій території може відновитися не раніше, ніж через 5-6 років.

Рятувальники області вкотре звертаються до усіх громадян із настійним проханням не спалювати сухої трави та не провокувати виникнення пожеж, котрі завдають чимало збитків господарству краю.

Читайте також: Прикарпатців укотре закликають не палити траву – там сплять зайченята. ВІДЕО