ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Представники ОДА вирушили в Румунію, щоб передати літературу в український ліцей. ФОТО

Сьогодні, 20 грудня делегація Івано-Франківської обласної ради відправляється в мандрівку до румунського міста Сигіт, щоб передати літературу в український ліцей.

Йдеться про єдиний в Румунії український ліцей імені Тараса Шевченка. До складу делегації входять депутати обласної ради та активісти, які контактують з організацією українських гуцулів в Румунії, інформує Бліц-Інфо.

За словами депутата облради, керівника ГО "Поступовий гурт франківців" Сергія Адамовича, цьогоріч до акції приєдналась не лише обласна рада, а й франківські університети, коледжі та громадські організації.

"У нас є абетки для перших класів, журнал "Дзвіночок" для найменших, художня, наукова та історична література. Загалом у списку 420 книг, однак можуть бути декілька примірників. Також є диски з сучасною українською музикою",розповідає Адамович.

Варто додати, що це вже не перша поїздка активістів до Румунії. Минулоріч восени вдалось відвезти в бібліотеку ліцею 1033 книжки. Організатор заходу Віталій Кодря зазначає, що такі поїздки потрібні, адже школярі мало знають українську мову.

"Ми присвячуємо цю поїздку, як на мене, знаменній даті. Рівно сто років тому, 18 грудня, збори українців Марамарощини в місті Сигіт проголосили з’єднання Закарпаття з Україною і вибрали Марамороську Руську Раду.

В 40-их роках там було 250 тисяч українців, зараз лише 50 тисяч. Бачимо, що втрачається знання мови, ідентичності. Їм легше зараз говорити румунською.

Діти мають зрозуміти, що за українськими книжками стоїть велика країна. Треба її вивчати, вивчати своє коріння і традиції",-наголошує Кодря.