ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

"Працюємо у великій напрузі й сьогодні набагато більше кисневозалежних", - прикарпатська пульмунологиня

Кількість хворих на COVID-19 зростає. Наша область лідирує за кількістю госпіталізованих. Зважаючи на таку ситуацію, адміністрація обласної клінічної лікарні прийняла рішення перепрофілювати вже п’яте відділення й уже за кілька годин майже всі палати були заповнені.
Від учора, 17 лютого,  коронавірусних хворих приймають на території опікового, ендокринологічного, а також відділень нефрології, анастезіології та інтенсивної терапії, алергології та пульмунології, повідомляють на сторінці медзакладу у фейсбук.
«Працюємо у великій напрузі й сьогодні набагато більше кисневозалежних, – говорить пульмунологиня Галина Смачило. – Якщо раніше це були поодинокі випадки, то нині у кожному з відділень більше половини таких пацієнтів. Крім того, вірус помолодшав, а відсутність клінічних ознак не означає, що в організмі немає вірусної інфекції. Симптомів жодних, а легені вражаються. При цьому легенева тканина не так швидко відновлюється, є ризик розвитку тромбозів, інсультів, інфарктів...».
Лікарі наголошують, що вірус – непередбачуваний, а на реабілітацію після хвороби потрібно багато часу та зусиль. Всіх і кожного вони закликають дотримуватися карантинних обмежень, зберігати дистанцію, дбати про імунітет.