ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Понад 40 млн грн сплатили цьогоріч боржники аліментів на Прикарпатті

За дев’ять місяців цього року завершено 39 294 виконавчих проваджень на суму 1 015 512 864 грн аліментів.

Про це повідомили на звітній прес-конференції в обласному управлінні юстиції, пише Репортер.

Також реалізували майна боржників на суму 18 847 213 грн.

9 540 мешканців Прикарпаття, згідно судових рішень, повинні помагати своїм дітям фінансово. З них 884 людини мають заборгованість за три місяці, 664 – чотири місяці, 486 людей – понад півроку та 310 людей мають заборгованість більше, ніж за рік.

За допомогою тимчасових обмежень стягнуто більше 15 млн грн. 645 боржників тимчасово обмежено у праві виїзду за межі України, 252 боржників обмежили у виїзді через суд. Ще 148 боржників у розшуку.

“Ми не будемо зупинятися на досягнутому, – каже начальник головного територіального управління юстиції в області Микола Станіщук, – бо вважаємо, що кожна неповнолітня дитина має право на захист та належне утримання своїми батьками”.

За словами начальника управління виконавчої служби Андрія Гайди, з боржників аліментів цього року вже стягнули більше 40 млн грн на користь 15 тис дітей.

“Нікуди не дінетесь, треба платити і утримувати своїх дітей”, – сказав Микола Станіщук.

Марія Євчук із служби у справах дітей розказує, в серпні були зміни в законодавстві, тепер дозволено виїзд дитини за кордон без згоди батька, але є нюанси. Якщо суд вирішив, що дитина після розлучення житиме з матір’ю, то матір може надати довідку про те, що батько не платить аліментів. Або дитині потрібно лікування, чи якщо це буде відпочинок або змагання. В такому випадку дитина може виїхати за кордон на місяць без згоди батька.

Нагадаємо, неплатників аліментів позбавлятимуть посвідчень водія та права на зброю.

Підписуйтеся на "Дзеркало медіа" у Telegram і читайте важливі та цікаві новини Коломиї та Прикарпаття.