Подружжя Косовичів з Коломиї - Тарас та Галина передали Національному музею Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського понад 250 зразків вишивки, настаріші з яких датовані ще ХІХ століттям.
Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила генеральний директор музею Ярослава Ткачук.
"Традиційне народне мистецтво впродовж останніх 20-25 років стало об”єктом комерції та зацікавлення колекціонерів. Свого часу останні зіграли важливу роль в збереженні народної культури, багато хто з них передали свої збірки музеям, хтось розпродував, хтось не встиг розпорядитись , і тоді долю колекції вирішували випадковості. У Берліні зникла колекція картин, якою володів професор, відомий журналіст, політолог Богдан Осадчук. У Відні нікому не потрібною виявилась збірка авторських вишивок Ксенії Колотило. У Коломиї розпродали твори вишивки Михайлини Сабадаш. І відстежити заплутані стежки, якими блукають ці збірки часом буває неможливо", - пише музейниця.
Подружжя Косовичів днями зробило цінний подарунок Національному музею Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського - понад 250 зразків вишивки, три ткані рушники, одну перемітку, дві ткані дитячі хустки та корсет.
Як наголошує генеральний директор музею, більшість подарованих зразків - паспортизовані, що є безцінною і дуже важливою інформацією.
Найстаріші роботи датовані 70-80 роками ХІХ ст., а найновіші- 1939 роком.
Ярослава Ткачук висловила подяку подружжю за цінний подарунок.
Популярні новини
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024