ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Підсумки року: скільки в Коломиї утворилось нових ОСББ та які програми зараз працюють. ФОТО

“Дзеркало медіа” вже неодноразово порушувало питання створення нових  ОСББ у Коломиї. Ми показували одні з кращих прикладів об’єднань та розповідали про програми щодо їх підтримки. Зараз хочемо підсумувати все, про що говорили раніше.

Варто розпочати з того, що цьогоріч у Коломиї утворилось 35 нових об’єднань багатоквартирних будинків. Якщо ж глянути на ці цифри за минулі чотири роки, то можна помітити, що динаміка створення нових ОСББ падає. У 2017 році їхня кількість становила 82, у 2016 – 80, а у 2015 – 97.

Нині у Коломиї діє дві програми з підтримки ОСББ. Це програма співфінансування капітальних ремонтів у житлових будинках, а також програма з підтримки впровадження енергозберігаючих заходів у місті.

“Капітальні ремонти” – це програма, завдання якої підтримати діяльність ОСББ на всіх етапах їх функціонування. Вона дає можливість об’єднанню зробити капітальний ремонт конструктивних елементів, внутрішніх систем тепло-, водо- та електропостачання, каналізації та ліфтів у  будинках.

За підсумками року в цій програмі взяли участь 14 об’єднань, 6 з них вже отримали відшкодування. Це Привокзальна-8, Палія-28, Довбуша-117, Привокзальна-4, Бандери-40 та Костомарова-2. Фінансування решти заплановано на наступний рік.

Інша програма, яка діє зараз, відноситься до підтримки впровадження енергозберігаючих заходів у місті на 2018-2020 роки. Відділ економіки, інвестиційної політики та енергозбереження Коломийської міської ради розробив її для того, щоб зменшити витрати ОСББ та ЖБК (житлово-будівельний комплекс).

Упродовж 2018 року 25 ОСББ взяли участь у цій програмі й мали змогу замінити вікна у під’їздах, на сходових клітках, при вході на горище та підвалах, а також замінити двері у місцях загального користування.

Станом на 28 грудня 2018 року загальна сума отриманих об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків кредитів становить  3 974,3 тис. грн. Відшкодування з державного бюджету у середньозваженому розмірі становлять 40% і 70% (залежно від кількості квартир-субсидіантів). З міського бюджету ця цифра становить 30%, а це 860,3 тис. грн.Автор: Ярина БАЛАБАНИК

Фото та таблиці надано відділом економіки, інвестиційної політики та енергозбереження Коломийської міської ради

Читайте також: ОСББ як приклад. Історії успішних коломийських об’єднань

Одні з кращих: історії чотирьох ОСББ Коломиї, які варто наслідувати. ЛОНГРІД