ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Очільник Печеніжинської ОТГ поділився досвідом у рамках міжнародного онлайн-форуму мерів

Про шляхи нормалізації ситуації в громадах у часи послаблення карантину говорили в рамках ХІІ онлайн-форуму «Солідарність мерів: управління муніципалітетом в часи пандемії», організованого Програмою «U-LEAD з Європою». А про досвід громади у боротьбі з коронавірусом розповів голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак.

Пандемія, за його словами, стала певним випробуванням. Проте життя не зупинилось. А здобутий досвід Ігор Довірак, вважає серйозним приводом для переосмислення пріоритетів у громаді, йдеться на сайті Івано-Франківської ОДА.

«Для того, щоб запобігти паніці та поширенню дезінформації, ми налагодили зв’язок з амбулаторіями у громаді і щоденно інформуємо на сторінці ОТГ у Facebook та сайті громади  мешканців про кількість захворювань на гострі респіраторні інфекції в ОТГ», - розповів Ігор Довірак.

Також, зазначив він, у громаді налагодили облік людей, які приїжджають на територію громади із закордону та їх інформування про потребу самоізоляції, забезпечили медпрацівників засобами захисту, створили та забезпечили усім необхідним, від засобів захисту до автомобіля, мобільну бригаду, яка за потреби виїжджає на забір біоматеріалу для ПЛР-тестів у хворих, для літніх людей, які у групі найбільшого ризику, забезпечили роботу соціальних працівників, провели дезінфекцію усіх громадських місць, а також приміщень муніципальних закладів.

Однією з проблем, з якою громада зіткнулася з перших днів запровадження карантину, було доправлення до робочих місць працівників об’єктів критичної інфраструктури, а також підвезення на процедуру гемодіалізу мешканців громади. Адже громадський транспорт зупинився.

«Для вирішення цієї проблеми, ми силами громади виділили транспорт, який дезінфікувався після кожної поїздки і забезпечили водія захисними засобами», - розповів Ігор Довірак.

Зіткнулись і з проблемами забезпечення нормальної роботи самого органу місцевого самоврядування та окремих комунальних закладів. Але, як орган місцевого самоврядування, запропонували працівникам своїх комунальних установ 5 інструментів – збереження повного робочого дня з дотриманням усіх санітарних норм, дистанційний режим роботи, гнучкий графік роботи, простій не з вини роботодавця та відпусту.

«Головне, наявність можливостей виконувати завдання, які перед нами стоять і сьогодні, а також індивідуальний підхід до кожної ситуації. Адже життя у громаді не зупинилось і проблем, які потрібно вирішувати, не поменшало. Тож і в цих умовах продовжуємо працювати», - додав Ігор Довірак.