ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Нові лідери. Як один з наймолодших сільських голів надумав розвивати село на Городенківщині. ВІДЕО+ФОТО

Іван Вережак – один з наймолодших сільських голів в Україні. Уже три роки він очолює маленьке село Котиківка, що на Городенківщині. Побувши на заробітках в Англії, чоловік повернувся на Батьківщину, щоб тут розвивати рідне село, в якому народився. За час своєї посади роботи зроблено досить-таки багато. Село прогресує.

От, наприклад, зовсім нещодавно в селі провели "Котиківка eco-табір". Вже другий рік поспіль облагороджують територію для такого заходу. Намагаються її збільшити.

Це юнацько-молодіжний табір, який, перш за все, ставить собі головну мету – навчити молодих людей любити природу та не нищити її, оскільки тільки в її оточенні можна зрозуміти, наскільки вона є прекрасною.

Саме з цією метою приїхали до табору лектори, які ділилися власним досвідом у цій сфері. Зокрема це були директор Дністровського регіонального ландшафтного парку імені Сергія Дідича, депутат Копичинецької сільської ради, представники з бюро української греко-католицької церкви.

Варто зазначити, що в таборі провели сортування сміття. Окремо викидали метал, органічні відходи, папір, пластик та скло. Опісля заходу органічне сміття відправили на захоронення, інше – на переробку.

До слова, цей табір проходив у рамках національного телепроекту "Нові лідери". Участь у ньому може взяти будь-хто, запропонувавши проект на суспільно-значущу тему як на регіональному, так і на загальнозначущому рівні.
Нові лідери є й на Прикарпатті. Іван Вережак запропонував власний проект, який, на його думку, зможе розвинути маленьке село на Городенківщині.Він пропонує відновити найстаріший віадук на Прикарпатті. Цей триарковий міст з’єднує Котиківку з районним центром Городенкою. Також там неподалік протікає річка Ямгорів.

"Тут є вода, тут є велика територія понад 6 га, але тут немає людей. Саме тому першочерговим моїм завданням та завданням моєї команди є зорганізувати людей за принципом дії моста, який об’єднає. І так само я б хотів виступити мостом для моєї громади та громади Городенківщини, щоб згуртувати людей з метою розвитку їхньої території", – каже сільський голова Котиківки.

Такий проект може стати стартовим майданчиком у побудові загального бренду села – переконаний Іван Вережак.
У програмі свого проекту він прописує такі положення: "Згідно з концепцією благоустрою прилеглої території навколо "Трьох мостів" та вздовж річки із загадковою назвою Ямгорів заплановано організацію розважально-пізнавального парку, котрий створить до 100 робочих місць та зможе збільшити на 40% надходження до бюджету села. Адже ті цікавинки, над яким ми працюємо вже сьогодні, зможуть привабити місцевого та зовнішнього туриста. А той у свою чергу сприятиме розвитку туристичної галузі та супутніх послуг. Це абсолютно нова сторінка в історії Котиківки".

Але ніяка справа, особливо в селі, не може бути вирішена й зроблена без допомоги громади. В Котиківці активне населення, тому охоче підтримують ініціативи свого сільського голови.

"Якщо говорити про громаду села Котиківки чи міста Городенки, то в соціальних мережах величезна підтримка. На практиці трішки складніше, тому що всі ми розуміємо, що кожен із нас має якісь обов’язки. Дуже багато людей готові допомогти, готові допомогти фінансово, готові взяти участь в цьому закладі, готові прийти й розчистити цю територію. Також один з випускників нашої школи, який зараз працює в Польщі, запропонував свої послуги дизайнера. Він за кордоном, але він готовий працювати тут, щоб розвивати цю територію. У своєму селі я маю дуже велику підтримку і за це я дякую людям", – розповідає пан Іван.Читайте також: Сільський голова з Городенківщини став учасником телепроекту “Нові Лідери”. ФОТО