ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

"Ніколи знову": в Коломиї вшанували загиблих у Другій світовій війні. ФОТО

На Площі Скорботи та площі Відродження в Коломиї вшанували загиблих  в 1939-1945 роки. Віддати шану тим, хто поклав життя в роки Другої світової, прийшло кількасот людей. Серед них - представники влади, ветерани, родини загиблих в АТО та священнослужителі УГКЦ та ПЦУ.

За різними  підрахунками, в роки Другої світової Україна втратила близько восьми мільйонів людей. Починаючи з 2014-го, ми приєдналися до європейської традиції вшанування 8 та 9 травня в контексті пам’яті й примирення. Символом відзначення цих днів став червоний мак, який, до слова, мали на одязі практично всі учасники заходу.

Розпочався захід на Площі Скорботи. Опісля учасники перейшли до площі Відродження, де поряд з меморіалами загиблих в АТО та на Майдані  відбулося молитовне вшанування пам’яті полеглих.  Панахиду за загиблими відправили  близько два десятка священиків.

"Ці дні – це дні пам’яті та примирення. Та не просто примиритися тим матерям і тим жінкам, і тим дітям, які втратили близьких. Бо, як в ті роки 1939-1945, ми маємо війну і зараз. Щодня ми  посилаємо молитву до Господа за мир в Україні, бо це найсильніша зброя", - звернувся до учасників заходу архієрей Коломийської єпархії УГКЦ владика Василій (Івасюк).

До гідного вшанування полеглих, а також до миру в серцях людей, закликав владика Коломийський і Косівський ПЦУ Юліан Гатала: "Господь закликав бути в мирі з усіма. Пробачити і примиритися - не означає забути. Не означає змиритися і проявити слабкість, ні - це означає перегорнути сторінку".