ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Негода на Франківщині завдала збитків на 400 млн грн

Попередня потреба в коштах на відновлення пошкоджених внаслідок підтоплень об’єктів становить понад 400 млн. гривень.

Таку цифру озвучила 25 травня заступниця голови ОДА Марія Савка на позачерговому засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо наслідків підтоплень, інформує прес-служба ОДА.

Також посадовець доповіла, що органами влади усіх рівнів ведуться відновлювальні роботи на пошкоджених об’єктах, вирішуються питання щодо надання матеріальної допомоги постраждалому населенню.

Резервні фонди обласного та місцевих бюджетів всіх рівнів незначні, однак вони спрямовані на ліквідацію наслідків стихії.

За інформацією ДСНС станом на 7:00 26 травня, на Франківщині підтоплень житлових будинків немає.

Залишаються підтопленими 22 дворогосподарств в 4 населених пунктах області, а саме: Калуський район (Калуш,  Перевозець), Городенківський район (Топорівці) та Надвірнянський район (Пнів). Рівень води поступово спадає.

Нагадаємо, через погіршення погодних умов було підтоплено населені пункти, сільськогосподарські угіддя, присадибні ділянки, зруйновано дамби, мости, мостові переходи, дороги та берегоукріплення.

Під час негоди одна особа загинула, 705 – постраждало, 76 – евакуйовано. Було відключено від електропостачання 20 населених пунктів повністю та 12 – частково. Без газопостачання залишилося 1080 абонентів.

Один житловий будинок зруйнований, 678 – пошкоджено.

Зруйновано та пошкоджено 278 господарських будівель, 8 кілометрів дамб, 37 автомобільних мостів та мостових переходів, затоплено 6136 присадибних ділянок, пошкоджено – 5300 гектарів сільськогосподарських угідь.

Нагадаємо, ввечері 22 травня над Івано-Франківщиною розпочався обліт території області мобільною оперативною групою ДСНС з метою моніторингу наслідків негоди на Прикарпатті.

Читайте також: Як діяти у випадку загрози і під час затоплення повені чи паводка.

До теми: Зеленський підписав указ про невідкладні заходи подолання повені і доручив ліквідувати їх наслідки на Прикарпатті і Закарпатті.