ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

"Не забувайте нас", - матрос Андрій Ейдер, родина якого живе на Прикарпатті, написав листа з московської в'язниціУкраїнський моряк Андрій Ейдер, якого наприкінці листопада разом з іншими моряками у морі поблизу Керченської протоки захопили російські окупанти, написав листа з московського СІЗО.

Копію листа, який датовано 19 грудня, на своїй сторінці у Facebook оприлюднила журналістка телеканалу UATV Таїсія Турчин, пише ZAXID.NET.

Наймолодший з українських моряків, Ейдер зазнав поранення під час нападу російських військових на українські кораблі і переніс операцію. У своєму листі він розповів про стан здоров'я, умови перебування у СІЗО та завершив звернення привітанням з прийдешніми святами та проханням про найшвидше повернення на батьківщину. Військовий зазначив, що @хочеться скоріше повернутися додому@.

"Мрію, щоб це сталося хоча б до кінця січня, але мені здається, цій мрії не справдитися... Гадки не маю, наскільки це все затягнеться – півроку, рік... Сподіваюся на найскоріше політрішення, поки що часу минуло досить небагато. ... Не хочеться, щоб про це забували, адже 24 людини сидять просто так у СІЗО іншої країни... Адже усі ці люди – військові, вони служать народу України", – зазначив Ейдер.

"Поверність нас додому, не забувайте нас", – закликав вояк у листі.

Щодо умов перебування у СІЗО, то полонений зауважив, що вони «можна сказати, нормальні».

"Є книги, електрочайник, холодильник, батареї гріють. Могло бути і гірше ... Рани загоюються, можу ходити нормально, кульгаю. Сходами підійматися і спускатися важко. ... Йду на поправку", – додав Ейдер.

У листі моряка, який отримала журналістка, російські цензори закреслили привітання "Слава Україні".

Нагадаємо, російські окупаційні сили захопили два малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир Яни Капу, а разом із ними ще 24 військовослужбовців ВМС ЗС України, 25 листопада поблизу Керченської протоки.

Росія наполягає, що українські військові кораблі "порушили держкордон" під час переходу з Чорного до Азовського моря.

Україна вважає вояків ВМС військовополоненими та наполягає на тому, що Росія атакувала і захопила українські військові кораблі в міжнародних водах Чорного моря.

Моряк Андрій Ейдер під час штурму отримав поранення і вже у полоні переніс операцію. У неволю він потрапив на третьому місяці служби у ВМС України — контракт підписав відразу після закінчення навчального закладу. Як відомо, батько Андрія Ейдера разом з сім'єю мешкає на Прикарпатті.

Економимо ваш час: підписуйтеся на наш канал у Телеграмі – там публікуємо тільки 2-3 найважливіші новини за день!