ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Не спішіть купувати ранні овочі, - Держспоживслужба Коломиї

З приходом весни на наші столи потрапляє багато ранньої городини.

Сьогодні виростити городину без вмісту нітратів практично неможливо, адже нітрати - це важливе джерело азоту для рослин і природний компонент, інформує Коломийська держспоживслужба, передає Дзеркало медіа.

Найбільше нітратів міститься в ранніх овочах, тому фахівці радять обмежити їхнє споживання. Особливо це стосується дітей, з раціону яких взагалі потрібно виключити такі овочі.

Чим же шкідливі для організму нітрати? Вони добре всмоктуються, швидко потрапляють у кров та моментально розносяться організмом. Відтак нітрати негативно впливають на роботу кров’яних тілець, погіршуючи їх здатність розносити кисень по організму.

Кількість нітратів в різних овочах накопичується по-різному. Найбільше їх у салаті і листковій капусті, редисці, молодій цибулі, кропі та шпинаті. Тобто в тих овочах, які чи не першими потрапляють навесні на наші столи.

Менше нітратів є у моркві, огірках і білокачанній капусті. Зовсім мало їх має горох, брюссельська капуста, картопля, солодкий перець та ріпчаста цибуля.

Зрозуміло, що повністю відмовитись від овочів ми не можемо, а отже в будь-якому випадку певну дозу нітратів отримує кожен. Для того, щоб зменшити вміст нітратів, потрібно ретельно промивати та очищати овочі. Найкраще перед вживанням вимочити їх 1-2 години в холодній воді.

Зменшується кількість нітратів і при термічній обробці овочів. До прикладу, якщо овочі відварити в воді, та відразу злити відвар, кількість пестицидів може зменшитись на половину.

На Коломийському ринку працює державна лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи, яка проводить дослідження харчових продуктів, що реалізуються на ринку в т. ч. на вміст нітратів. Кожен продавець на ринку зобов'язаний мати експертний висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, в якому можна знайти всю необхідну інформацію, а саме рівень нітратів в перевірених овочах, прізвище продавця, дату перевірки.
Важливі новини Коломиї та Прикарпаття на нашому телеграм-каналі. Підписуйтеся: https://t.me/dzerkalomedia