ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Найвисокогірніша печера України: рятувальники дослідили незвіданий кусочок Карпат. ФОТО

Печеру на горі Попіван відкрили два роки тому. Місцевий чоловік показав рятувальникам вхід в печеру. Але він далі першої зали не йшов. Рятувальники, на чолі з Василем Фіцаком, спустилися далі і зняли про це відео."То ж ми, ймовірніше за все, були лише другою в світі групою яка тут побувала, – пише Андрій Риштун на своїй сторінці у мережі.


– Це неймовірне відчуття коли ти серед перших торкаєшся нового, незвіданого кусочка Карпат! Жодних слідів людського перебування, написів чи потертостей на стінах. Лише капельки води що мирно відблискують у світлі твого ліхтарика".


Вхід до печери знаходиться на висоті 1962 метри, лише на 58 метрів нижче від обсерваторії.


Печера тектонічного типу. Всередині є два великих зали, кілька менших кімнат і ходи між ними, в сумі десь 200 метрів довжини.


За словами Андрія Hиштуна, на відміну від печери під Петросом спуск сюди не вимагає альпіністського спорядження. Тим не менше, ця печера є "жива", можливі обвали.


Вхід до неї заклали камінням, аби хтось випадково не впав всередину.


Наступним етапом повинна бути топозйомка печери і внесення її в реєстр. Потрібно провести грунтовну розвідку. Цілком можливо що печера має продовження які зараз є завалені. В майбутньому рятувальники планують використовувати її як частину тренувального комплексу на горі Піп-Іван Чорногірський (далі ПІЧ).