ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На що Коломийський центр первинної медицини спрямує 500 тис. грн грантових коштівЯк відомо, в лютому Коломийський центр первинної медицини отримав грант від проекту «Підтримка реформи охорони здоров’я» Агентства США з міжнародного розвитку USAID в розмірі 500 тис грн.

Ці кошти ,будуть спрямовуватись на розбудову цього медичного закладу як центру передового досвіду, інформують на сайті Коломийської міської ради, пише Дзеркало медіа.

Що мається на увазі під поняття «розбудова» і які виклики проект ставить перед міською радою, - про це говорили представники USAID з міським головою Ігорем Слюзаром.

Реалізація проекту відбуватиметься в 5 етапів, і на кожному з них коломийська первинна медицина буде звітувати, що вдалося втілити. Кінцева мета – створити на основі нашого центру первинної медицини передовий заклад, який буде прикладом для інших центрів. Серед етапів – навчання для адміністрації, професійні тренінги для персоналу, фінансова грамотність, оптимізація, розробка пацієнтоорієнтованого закладу, моніторинг.

Те, що в першу чергу відчують коломияни, – заходи щодо пацієнтоорієнтованого закладу. Це і впровадження електронної системи e-Health, створення комфортних умови запису до лікаря, очікування, зменшення фінансового навантаження при отриманні платних послуг та ін.

На будь-якому етапі допомога міської ради не буде зайвою. Міський голова Ігор Слюзар запевнив, що первинна медицина, як і попередні роки, може розраховувати на допомогу від міської ради. Більше того – досі всі ініціативи головного лікаря Коломийського міського центру ПМСД Володимира Мельничука отримали належну підтримку: і фінансову, й організаційну.

«Ми опинилися в часі, коли доводиться ламати стереотипи пересічних українців щодо медицини, - зазначив на зустрічі міський голова Ігор Слюзар. - Більше того, такі ж упередження є до всіх комунальних закладів. Рівень довіри можна відновити тільки впертою роботою на результат. Наразі я дуже задоволений з того, як змінюється первинна ланка медицини в Коломиї».

Останні 5 років в Україні пройшли під знаком реформ. Були більш і менш успішні, але реформа медицини – це те, що кожен з нас відчув на собі. З’явилася первинна ланка. Фінансування її впало на плечі місцевих громад. Кожен розвивався, як дозволяв ресурс, ентузіазм та запит пацієнтів. Успіх коломийської первинної медицини не помітити неможливо. Від 2017 року капітально відремонтовані амбулаторії, укладено рекордну кількість угод із сімейними лікарями, закуплено нове обладнання.Коломия – одне з перших міст, яке взялося до впровадження медреформи. І так активно, що потрапила в 15-ку лідерів з впровадження реформи охорони здоров’я на всеукраїнському рівні. Коломийська громада (місто і 6 приєднаних сіл) має населення 71 тис. З них майже 50 тисяч краян підписали декларації з сімейним лікарем.