ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

На Рогатинщині виготовляють сир з місцевого молока і випасають корів на пасовиську з електропастухом


Сироварня в селі Чесники Рогатинського району є ініціативою громади села.


Допомогу в її створенні надали Західноукраїнський ресурсний центр, Фонд Чарльза Стюарта Мотта, Карпатський Фонд, Нідерландська програма співпраці з менеджменту, Фонд Swisscontact та особисто швейцарський сировар Норберт Буррі.Це мале підприємство у форматі кооперативу, яке виробляє сметану, масло, кисломолочний і твердий сир, інформують "Вікна".

Тамтешнім селянам довгий час не було куди здавати надоєні літри. Ситуація змінилася в 2012 році, коли з подачі місцевої влади в селі з'явився перший кооператив, який приймає молоко від населення. Спочатку кооператив налічував шість добровольців-першопрохідців. За шість років його колектив збільшився в кілька разів.

Отримане від населення молоко в кооперативі переробляють, а потім продають. Також у Чесниках продають твердий сир з власною торговою маркою "Чесниківський сир". Його членів кооперативу навчив робити волонтер зі Швейцарії Норберт Буррі.

Також у Чесниках впровадили інновацію – облаштували за кошти канадського гранту пасовисько для корів. Особливість цього пасовиська в тому, що воно обладнане водогоном, електропастухом, модульною доїльною установкою. Мешканці села за бажанням можуть залишати тут худобу з весни до пізньої осені.