ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

На Прикарпатті викрили злочинну схему з розкрадання скрапленого газу. ФОТО


Газ, що призначався для потреб населення, посадові особи держпідприємства реалізовували через мережу газових автозаправних станції.

Санкціоновані обшуки проводилися на території 5-ти областей, під час яких було вилучено понад 14,7 мільйонів гривень, золотих злитків на 8 мільйонів гривень та 300 метрів кубічних скрапленого газу, інформує поліція області.26 грудня оперативники управління захисту економіки в Івано-Франківській області, слідчі обласної поліції разом з прокуратурою, за участю КОРД провели санкціоновані обшуки на території Івано-Франківської, Волинської, Львівської, Закарпатської та Чернівецької областей. Заходи проводилися за місцем розташування держпідприємства, у фігурантів справи та за місцем незаконного зберігання та реалізації скрапленого газу.Правоохоронці викрили злочинну схему розкрадання скрапленого газу для потреб населення. Газ посадові особи державного підприємства отримували за пільговими цінами, а реалізовували за ринковими цінами через мережі ГАЗС. Щоб отримати надлишок газу, який можна продавати автоспоживачам, посадові особи формували заявки на начебто завищені потреби скрапленого газу для населення.

Крім того, у межах кримінального провадження правоохоронці встановили і шляхи легалізації незаконно одержаних коштів. Учасники злочинної схеми купували рухоме та нерухоме майно. Йдеться про земельні ділянки, приватні будинки та автомобілі.

Поліцейські вилучили 500 тисяч доларів США, 22 тисячі євро, 240 тисяч гривень, золоті злитки вагою на понад 8 мільйонів гривень (в еквіваленті національної валюти) і понад 300 метрів кубічних скрапленого газу. Також вилучено пістолет та боєприпаси до нього, "чорнові"записи та іншу документацію.Правоохоронці затримали керівника дочірнього держпідприємства, який організував злочинну схему, у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання про обрання затриманому посадовцю міри запобіжного заходу.

Кримінальне провадження відкрито за ч. 3 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Також до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо фактів легалізації (відмивання) учасниками злочинної схеми доходів, одержаних злочинним шляхом та незаконного поводження із вогнепальною зброєю.