ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

На Прикарпатті стартували масштабні пригодницькі перегони. ФОТО

У п`ятницю, 29 червня, у селі Пасічна Надвірнянського району стартував пригодницький забіг Горганами – Gorgany Race.

"Учасники лише в 7:00 отримали контрольні карти з усіма точками. Вони до самого старту не знають, куди йдуть, і всю стратегію вибудовують за три години до старту, – говорить Станіслав Провальний, голова організаційного комітету. – Змагання відбуваються вже вдванадцяте, традиційно у чотирьох категоріях", інформує Репортер.

Стартували об 11:00. Учасники почнуть фінішувати сьогодні з 22:00 і продовжать фінішувати до завтра 17:00. Територія змагань поділені на квадрати, які патрулюють рятувальники, є чергові автівки, які готові виїхати на допомогу.

"За всю історію змагань ніхто не загубився. Більшість вже йде не вперше. Після фінішу ми перевіряємо усіх учасників, і якщо хтось не дійшов до фінішу – обдзвонюємо", – додає Провальний.

Цьогоріч зареєструвалися 700 учасників. Вони долатимуть одну із чотирьох дистанцій, на якій за контрольний час необхідно пройти визначену кількість контрольних пунктів. На дистанцію в 40 км учасники мають 12 год., 80 км – 24 год., 110 км – 30 год.. Крім того, на велодистанцію у 150 км на велосипеді та ще 30 км пішки – 30 год.

Усі відстані – орієнтовні, адже учасники можуть проходити контрольні пункти у довільному порядку.

Участь у перегонах Gorgany Race беруть команди чисельністю від 2 до 4 осіб віком 18+. Неповнолітнім дозволяється брати участь лише у команді разом з одним із батьків.

Олександр Гром‘як з Тернополя бере участь у перегонах уже не вперше. У команді зі своїм товаришем вони долатимуть велодистанцію 150+30.

"Це вже, мабуть, вп’яте — ми і в призи потрапляли, і перемагали. А одного разу просто зійшли з дистанції, бо дуже гарна колиба дорогою трапилася", – сміється Олександр.

Каже, особливо до перегонів не готуються. Гром’як працює вчителем фізкультури, а у вільний час мандрує велосипедом.

Олександр Жмудовський з Кам’янця-Подільського каже, на призи не розраховує.

"Ми йдемо прогулятися в задоволення. Не всі контрольні пункти беремо, але спринт долаємо завжди", – говорить Олександр.

Цьогоріч його напарниця – дружина колеги Ірина Резніченко. Каже, повністю довіряє Олександру, тому налаштована пройти всю дистанцію.

Gorgany Race – соціальний проект компанії Gorgany. Щорічні змагання з бігу важкопрохідною місцевістю проводяться з 2007 року. Формат і програма постійно розвиваються.