ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

На Прикарпатті планують створити асоціацію виробників бринзиДнями в облдержадміністрації обговорювали майбутню реалізацію проекту на Прикарпатті щодо запровадження системи географічних зазначень для виробників бринзи.

За словами експертів, розробка широкої системи захисту географічних зазначень передбачена Угодою про асоціацію з ЄС. Її застосування дають змогу захистити місцевих виробників, сприяти розвитку сільських територій, приваблювати  туристів, а головне – створити умови для експорту місцевої продукції, інформує прес-служба ОДА.

Даний проект уже впроваджується у Закарпатській області, де з-поміж сироварів створено Асоціацію виробників традиційних карпатських високогірних сирів.

На Івано-Франківщині проект мають на меті реалізовувати у Верховинському районі. Адже саме тут зберігаються унікальні особливості сироваріння, його виняткова якість.

"Географічне розташування нашої області дає змогу виготовляти екологічно чисту продукцію, яка користується неабияким попитом серед споживачів не лише Прикарпаття, а й усієї України, - розповіла Марія Савка. - На сьогодні наш унікальний продукт – бринзу – виготовляють на Верховинщині та Косівщині. Ці райони здавна славилися своїми добрими традиціями у галузі сироваріння. Тож для реалізації проекту також варто розглядати і Косівський і інші гірські райони".

Зазначимо, що проект впроваджується за підтримки Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, а також  Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Читайте також: Зимові красуні Дмитрука й “Сіги”: як у Ковалівці виготовляють ексклюзивні ялинки. ФОТО

Економимо ваш час: підписуйтеся на наш канал у Телеграмі – там публікуємо тільки 2-3 найважливіші новини за день!