ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Прикарпатті облаштували нове відпочинкове місце біля 120-річного дуба. ФОТО

На Болехівщині облаштували відпочинкове місце «Біля дуба».

 Не пройшло і двох місяців, як лісівники Прикарпаття облаштували нове відпочинкове місце. Цього разу зупинитися на приємний перепочинок можна у лісовому масиві Болехівського лісгоспу на межі Львівської та Івано-Франківської областей, пишуть на сайті ОДА.

Місце для рекреації обрали невипадково. Тут у свій час, мандруючи Галичиною, на відпочинок зупинявся Франц Йосиф І. Неподалік навіть росте віковий дуб імені цісаря.

Урочисте відкриття лісівники розпочали під звуки ансамблю «Мисливські сурми» Прикарпатського лісогосподарського коледжу у присутності заступника голови обласної державної адміністрації Василя Івасика, начальника обласного управління лісового і мисливського господарства Віктора Сахнюка, міського голови Болехова Богдана Мельника, директора Прикарпатського лісогосподарського коледжу Юрія Черневого, керівників лісових господарств області, колективу Болехівського лісового господарства.

Василь Івасик подякував лісівникам за пророблену роботу й зауважив, що відкриття такої відпочинкової зони на автошляху національного значення є надзвичайно важливим. «Адже перше, що побачить мандрівник, ступивши на нашу землю, це буде місце відпочинку «Біля дуба». Саме воно створюватиме у туриста перше враження про Прикарпаття. Сподіваюсь, що ця відпочинкова місцина нікого не залишить байдужою, про це свідчить навіть історія».

Рекреаційне місце «Біля дуба» розраховане на 80 осіб. До послуг мандрівників затишні альтанки, мангали та безпечний дитячий майданчик.

Довідково: Дуб Франца Йосифа віком понад 120 років у селі Баня Лисовицька, що на Стрийщині знаходиться на 3 місці серед національних дерев України в номінації історичні дерева України. Його обхват 3,10 м, висота 25 м.

Під дубом наприкінці ХІХ століття відпочивав імператор Австро-Угорщини Франц-Йосиф I, на честь якого названо дерево. Дуб росте між селом Баня Лисовицька і містом Болехів, на околиці курортного Моршина на території Моршинського лісництва Стрийського лісгоспу. Біля дерева є пам’ятна табличка. Поблизу 98 могил солдатів, полеглих у боях Першої світової війни. Дуб оголошено ботанічною пам’яткою природи в 1984 р. У 2010 р. Мінприроди України присвоїло дубу звання Національного дерева України.