ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Коломийщині знищили небезпечний старий боєприпас. ФОТО

10 березня групою піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС в області знищено 2 застарілі боєприпаси часів ІІ Світової війни.

Зокрема, прибувши в село Лісна Слобідка Коломийського району, де в лісосмузі місцеві мешканці натрапили на боєприпас, піротехніки встановили, що дана знахідка - протитанкова міна ТМі-35, встановлена на невилучення і підлягає знищенню на місці виявлення, повідомляє Управління ДСНС області.

Оскільки небезпечна знахідка знаходилась в лісосмузі 50-60 м від автомобільної дороги Н-10 (Стрий - Івано-Франківськ - Чернівці - Мамалига), піротехніки повідомили поліцію про необхідність перекриття руху автомобільного транспорту по автодорозі під час проведення робіт із знищення вибухонебезпечного предмету. Працівники групи піротехнічних робіт знищили застарілий боєприпас, рух по автодорозі було відновлено одразу ж після закінчення робіт.

Того ж дня піротехніки знищили артилерійський снаряд, виявлений в селі Черніїв Тисменицького району на відкритій території на березі річки Бистриця Надвірнянська.

Рятувальники нагадують про важливість дотримання правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

  • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
  • розбирати вибухонебезпечний предмет.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знищувати знайдені боєприпаси.