ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Коломийщині вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого згідно з Указом Президента України № 69/2015 від 11.02.2015 р., на знак вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Подвиг Героїв Небесної Сотні, які пожертвували своїм життям за наше майбутнє, є для українців прикладом патріотизму та надихає сучасних захисників України мужньо відстоювати незалежність держави.

Десять років тому ці Герої втримали небо свободи над нами, змінили хід історії, показали світові силу, стійкість і незламність нашої нації. Українці продовжують робити це і зараз - під час повномасштабної війни з російським агресором.

З цієї нагоди в Коломиї відбувся захід задля вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Віддати шану Героям зібралася численна громадськість, серед них родичі Героїв Небесної сотні, військовослужбовці, а також керівництво районної державної адміністрації, районної ради, територіальної громади та духовенство.

Учасники творчих колективів Коломийського палацу культури та мистецтв "Народний дім" представили емоційний перформанс, який ніби переніс присутніх на столичний Майдан Незалежності, коли за право на свободу та гідність загинула сотня українців.

Далі священнослужителі відслужили Панахиду за всіх Героїв, що загинули, відстоюючи незалежність та територіальну цілісність України.

Цього дня в храмах Коломийського району відбулись поминальні богослужіння за загиблими Героями, до могил загиблих і пам’ятних знаків покладені квіти. У бібліотеках відкриті літературно-документальні тематичні виставки. В освітніх закладах проведені виховні години та уроки пам’яті. Усі заходи пройшли під гаслом «Залишаємось гідними своїх Героїв».

Вічна пам'ять і слава Героям!