ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Коломийщині ліцеїсти висадили 200 дерев та змайстрували 35 шпаківень. ФОТО

Учні Сопівського лісництва з перших днів весни вже встигли висадити у шкілку понад 200 сіянців бука лісового та змайструвати 35 шпаківень.

Будиночки для птахів учні 8 - 9 класів Сопівського ліцею виготовили на уроках трудового навчання разом з учителем Яромиром Стефаком. Розвішували шпаківні у держлісфонді Коломийського лісгоспу, повідомляє прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ.

Загалом, у Сопівському лісництві Коломийсього держлісгоспу працює тридцятеро юних лісівників на закріпленій території площею 0,05 га. Діти протягом року висаджують саджанці лісових культур, проводять догляд за рослинами у шкілці, збирають насіння хвойних порід, лікарську сировину, заготовляють корм для зимової підгодівлі звірів та ін.

Вцілому на базі державних лісових господарств Івано-Франківського обласного управління функціонує 25 шкільних лісництв, де професію лісівника пізнають понад 500 дітей. Школярі є незамінними помічниками дорослих лісівників. Під час навчання у шкільних лісництвах діти дізнаються про ліси рідного краю та їх значення, проблеми догляду за ними, збереження і захист лісів від пожеж, хвороб та браконьєрів. Практична участь школярів у роботах з охорони та відтворення лісу є надважливою. Адже, коли діти на практиці усвідомлюють вислів –  ліс – спільне багатство, тоді їх праця в лісовій галузі набуває глибокого змісту.

5