ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Калущині у річці Сівка загинула риба: туди зливають нечистоти

На Калущині у річці Сівка загинула риба після скиду води з очисних споруд Брошнівського ЖКГ.


Вчора, 26 липня о 16.20 годині від чергової частини Калуського відділку поліції поступило повідомленням про те, що в селі Голинь Калуського району виявлено забруднення річки Сівка невідомою речовиною та встановлено факт загибелі риби.


Про це інформує управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації.


Було проведено обстеження русла річки Сівка в межах ОТГ та відрізку межі Калуського району до місця скиду води з очисних споруд Брошнівського ЖКГ та 500 м. вище по течії річки. В ході обстеження встановлено факт забруднення річки після скиду води з очисних споруд (вода візуально темного кольору із специфічним запахом та загиблою рибою), вище місця скиду — річка чиста. 


Комісією встановлено, що витік відбувається з території очисних споруд комунального підприємства Брошнів-Осадської ОТГ.


За інформацією головного інженера очисних споруд Брошнівського ЖКГ скид забруднених стоків у річку відбувся через відсутність електропостачання на очисних спорудах в результаті несправності трансформаторної підстанції. Працівниками підприємства вжито заходи з припинення попадання неочищених стоків в річку Сівка, станом на 20.15 годину скидання неочищених стоків припинено.


Електропостачання об’єкту здійснюється від переносних електрогенераторів. Об’єм витоку неочищених стоків встановлюється.


Працівниками Калуського районного управління Держпродспоживслужби в області відібрано взірці води для проведення лабораторного дослідження.


На місці надзвичайної події працювали МОГ Калуського МРВ та Рожнятівського РВ УДСНС в області 4 чол., 2 од. тех. 1 електрогенератор.


 


Фото ілюстративне