ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Калущині у річці Сівка загинула риба: туди зливають нечистоти

На Калущині у річці Сівка загинула риба після скиду води з очисних споруд Брошнівського ЖКГ.

Вчора, 26 липня о 16.20 годині від чергової частини Калуського відділку поліції поступило повідомленням про те, що в селі Голинь Калуського району виявлено забруднення річки Сівка невідомою речовиною та встановлено факт загибелі риби.

Про це інформує управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації.

Було проведено обстеження русла річки Сівка в межах ОТГ та відрізку межі Калуського району до місця скиду води з очисних споруд Брошнівського ЖКГ та 500 м. вище по течії річки. В ході обстеження встановлено факт забруднення річки після скиду води з очисних споруд (вода візуально темного кольору із специфічним запахом та загиблою рибою), вище місця скиду — річка чиста. 

Комісією встановлено, що витік відбувається з території очисних споруд комунального підприємства Брошнів-Осадської ОТГ.

За інформацією головного інженера очисних споруд Брошнівського ЖКГ скид забруднених стоків у річку відбувся через відсутність електропостачання на очисних спорудах в результаті несправності трансформаторної підстанції. Працівниками підприємства вжито заходи з припинення попадання неочищених стоків в річку Сівка, станом на 20.15 годину скидання неочищених стоків припинено.

Електропостачання об’єкту здійснюється від переносних електрогенераторів. Об’єм витоку неочищених стоків встановлюється.

Працівниками Калуського районного управління Держпродспоживслужби в області відібрано взірці води для проведення лабораторного дослідження.

На місці надзвичайної події працювали МОГ Калуського МРВ та Рожнятівського РВ УДСНС в області 4 чол., 2 од. тех. 1 електрогенератор.

 

Фото ілюстративне