ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

На Івано-Франківщині зафіксували 44 порушення законодавства про рекламу

В сучасному суспільстві реклама оточує нас у будь-який час та у будь-якому місці, бо є найдієвішим інструментом впливу на людей.Однак реклама може також ввести споживачів в оману, завдати шкоди особам, державі чи суспільству внаслідок неточності, недостовірності, двозначності, перебільшення, замовчування, порушення вимог щодо часу, місця і способу розповсюдження. Недобросовісна реклама заборонена законом, інформує  прес-служба управління, пише Дзеркало медіа.

На Івано-Франківщині в 2018 році з метою контролю за дотриманням законодавства про рекламу спеціалістами Держпродспоживслужби досліджено 520 рекламоносіїв.

З них у 44 випадках виявлено порушення законодавства про рекламу та прийнято 40 рішень про накладення штрафу на загальну суму 36,9 тис. грн.

Окрім згаданого, в 2018 році було прийнято 2 рішення про зупинення розповсюдження реклами та надіслано для виконання 4 приписи про усунення порушень.

Основними порушеннями законодавства про рекламу, які встановлено на Прикарпатті в 2018 році, були :
- зовнішня реклама алкогольних напоїв, переважно пиво;
- реклама, що містить інформацію або зображення, що порушує етичні, гуманістичні та моральні норми, нехтує правилами пристойності, а також містить твердження, які є дискримінаційними за ознакою статі;
- реклама про знижки (розпродаж), яка не відповідала вимогам щодо змісту;
- розміщення зовнішньої реклами без відповідного дозволу органу місцевого самоврядування;
- реклама методів лікування, яка не містила визначеного законодавством тексту попередження;
- розповсюдження реклами послуг з ворожіння.