ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Франківщині вп’яте відбудеться фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва

Як анонсувало "Дзеркало", 28 серпня до Гошівського монастиря отців Василіян прибудуть митці та музиканти на V міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва.

Розпочнеться дійство Божественною літургією об 11-ій годині, з 12.15.год  продовжиться концертом дзвонів, повідомляє пресслужба ОДА.

Фестиваль приурочений X-ій річниці накладання коронації Чудотворної ікони Гошівської Божої Матері.

На Ясній Горі виступатимуть заслужені артисти України, кандидати мистецтвознавства, лауреати міжнародних музичних конкурсів, учасники із Києва, Івано-Франківської та Закарпатської областей.

Довідково

28 серпня 2009 року, на свято Успіння Пресвятої Богородиці, у василіянському монастирі на Ясній Горі в Гошеві відбулася урочиста коронація чудотворної ікони Пресвятої Богородиці Гошівської.

Саме ці корони поблагословив Святіший Отець Венедикт ХVІ Папа Римський, на прохання о. Дам’яна Кастрана, під час загальної аудієнції в Римі 1 липня 2009 року. Під час тієї ж аудієнції Святіший Отець Венедикт ХVІ отримав у подарунок від імені всього Василіянського Чину копію ікони Гошівської Богородиці.

Перед входом до ротонди відбувся обряд коронування чудотворної ікони Гошівської Богородиці. В урочистостях взяли участь багато монахів, монахинь та десятки тисяч вірних з різних куточків Галичини і Прикарпаття та інших місць України.

Уже впродовж не одного століття Пресвята Богородиця збирає під свій покров вірних тут, на Ясній Горі в Гошеві, де зберігається і вшановується її чудотворна ікона.

Нагадаємо, у липні в Коломиї біля церкви Йосафата відкрили унікальну дзвіницю з карильйоном, яку збудували за ініціативи Андрія Іванчука.

Третього серпня Блаженніший Святослав освятив коломийську дзвіницю.

Дзвіниця особлива тим, що вона оснащена унікальним музичним інструментом – карильйоном. В Україні  таких карильйонів було п’ять, коломийський став шостим. Карильйони є також у Михайлівському золотоверхому монастирі, у Свято-Феодосіївському чоловічому та у Гошівському монастирях.

Новозбудована коломийська дзвіниця має 51 дзвін. Їх на спеціальне замовлення вилила відома компанія у місті Астен (Нідерланди). Найменший дзвін важить 5 кг, найбільший – близько пів тонни.

У музичній школі №1 у Коломиї вже два роки навчають гри на карильйоні. Юні музиканти вже встигли стати  дипломантами Міжнародного фестивалю карильйонного та дзвонового мистецтва у Гошеві.

До теми: ВІДЕО. Історичний день для Покутського краю - відкриття дзвіниці біля церкви св. Йосафата у Коломиї.