ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Франківщині відкрили пам’ятник Степану Пушику. ФОТО

18 вересня в Івано-Франківську відкрили пам'ятник письменнику, літературознавцеві, фольклористу, журналісту, громадсько-культурному і політичному діячеві, кандидату філологічних наук, професорові Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Степанові Пушику.

Символічно, що скульптурну композицію на його честь встановили поруч з університетом на вулиці Шевченка неподалік будинку, де мешкав Степан Григорович, повідомляє пресслужба ОДА.

На урочистому відкритті були присутні міська влада, керівники  вишів, рідні та друзі Степана Пушика, викладачі, студенти, громадськість міста, представники ЗМІ. 

“Прикарпатський національний університет має велику честь, що в його стінах працював Степан Пушик.  Саме завдяки йому  вихована величезна плеяда українських вчителів, які сьогодні працюють у багатьох селах, містечках, містах нашої України”, – сказав під час виступу на відкритті пам’ятника ректор університету Ігор Цепенда.

"Степан Пушик не лишав нікого байдужим. Він був щирою, відвертою людиною, яка служила місту, краю, державі. Він ввійшов в історію, як народний депутат, що проголошував Незалежність, і як видатний франківець", – зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

З нагоди відкриття пам’ятника в університеті відбувся круглий стіл "Степан Пушик у дзеркалі доби" за участі викладачів, студентів та громадськості міста. На ньому, зокрема, презентували нове видання, яке вийшло в світ за кошти університету, – це двотомник віршів Степана Пушика "Я для Вкраїни жив". Сюди ввійшли в основному нові поезії, які поет встиг підготувати ще при житті для своєї майбутньої книги й над якою працював до останніх днів, а також нові варіанти відредагованих і удосконалених автором деяких його раніше вже опублікованих поезій. Упорядником видання виступила професор університету Ольга Слоньовська.

“Талановиті поети ніколи не вмирають. Вони живуть у серцях сучасників, розмовляють з нами словами власних віршів, дарують естетичне задоволення й радість завжди. Оце і є тим, що називається безсмертя”, – зазначила професор Ольга Слоньовська.

Нагадаємо, відомий український письменник, літературознавець, фольклорист, журналіст, громадсько-культурний і політичний діяч, кандидат філологічних наук, професор Прикарпатського університету Степан Пушик помер 14 серпня 2018 року.