ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На ділянці дороги Яблунів-Делятин місцеві мешканці в ямах висадили дерева. ВІДЕО

Не дорога, а просто напрямок: щоб привернути увагу майже вщент зруйнованого асфальтного покриття за ніч у ямах "виросли" дерева.

Скандал з ремонтом дороги Яблунів – Делятин розгорівся торік наприкінці травня. Спочатку пікетувальники з Делятина та навколишніх сіл більше тижня перекривали насичену трасу. Коли переговори на місці не дали результату, активісти “окупували” кабінет голови ОДА, інформують Версії.

В результаті напружених перемовин та ультиматумів, очільник області видав розпорядження про виділення додатково 20 мільйонів гривень на завершення ремонту.

Таким чином, в 2018 році з обласного бюджету на ремонт 30 кілометрів дороги було спрямовано 100 мільйонів гривень, частину з цих коштів “забрали” з інших об’єктів. Тому поки ремонтували “скандальну” ділянку, інші дороги так і залишились без ремонту, зокрема в Калуському районі.

До 2017 Яблунів – Делятин мала статус дороги державного значення, в 2018 ця автомагістраль стала дорогою місцевого значення.

В 2017 році Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області провела торги з визначення підрядника поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення О090802 Яблунів – Делятин (на ділянці км 0+000 – км 33 + 320).

Найнижчу ціну на торгах запропонувало ТОВ “ПБС” – 240,65 мільйонів гривень. Планувалось, що ділянку дороги довжиною 33,32 км відремонтують до кінця 2018 року. Однак фірма ПБС тоді до ремонту так і не приступила.

Довгоочікуваний ремонт розпочався лише після перекриття траси на Яремче і Буковель та “взяття в заручники” керівництва облдержадміністрації. Тоді на ремонті дороги піарились всі – від нардепа Шевченка, який відкрито заявляв про свою причетність до ТОВ “ПБС”, до депутата облради Дмитра Сіреджука, який фактичного жодного відношення до виділення коштів не мав.

“Згідно з проектом буде відремонтовано понад 30 кілометрів дороги Яблунів – Делятин. У Надвірнянському районі майже вся дорога заасфальтована. На Косівщині ж роботи продовжаться”, – обіцяли торік в ПБС.

Що завадило компанії “ПБС” повністю закінчити ремонт – невідомо. Наразі активісти діють не так радикально, як минулого року. Вони нагадують про незадовільний стан скандальної дороги висадженими в ямах молодими деревами. Чи відреагує на таку “акцію” САД, ОДА та, врешті, ПБС покаже час.

фото з ремонтних робіт, які проводила фірма ПБС