ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

МОН виділить 24 млн грн на вбиральні школам Прикарпаття

Під час робочого візиту на Івано-Франківщину міністр освіти і науки України Лілія Гриневич анонсувала нові цьогорічні спеціалізовані програми в середніх закладах освіти, що їх фінансує МОН.

В обласному Інституті післядипломної освіти вчителів міністр освіти повідомила про напрями розвитку освіти на Прикарпатті.

"Ми продовжуємо забезпечувати школи кабінетами хімії, фізики і біології, бо дуже важливо підняти якість природничої освіти. Також створюємо умови для підключення до інтернету всіх шкіл. Вже виділили на це мільярд гривень. 700 тис. грн. – на підключення і покращення якості інтернету, а 300 тис. грн. для придбання комп’ютерів там, де їх немає. На Івано-Франківщині це до 20% шкіл, переважно у маленьких містах та в сілсьькій і гірській місцевості", - поінформувала Лілія Гриневич.

Також вона зазначила, що буде продовжена Програма "Шкільний автобус".

"І хочемо наршті разом із органами місцевого самоврядування припинити таке ганебне явище, коли не задовольняються в школах базові потреби дитини", - зазначила Лілія Гриневич.

Для цього МОН, повідомила вона, започаткувала програму "Гідність дитини".

"Хочемо повернути гідність учням! Ця програма має на меті повністю в усіх навчальних закладах влаштувати теплі вбиральні. Наприклад, на Івано-Франківщині з усієї держсубвенції цьогоріч виділяють 24 млн. грн. саме для тих шкіл, де немає на сьогодні теплих вбиралень. І діти, враховуючи кліматичні умови, півроку знаходяться в стані стресу, коли мусять йти на вулицю в будь-яку погоду. Це кілька десятків шкіл", - пояснила міністр.

Міністр акцентувала, що всі спеціальні програми розвитку системи освіти передбачають співфінансування з місцевими органами самоврядування. Так, програма із закупівлі шкільних автобусів для сільських шкіл мусить мати частку 30% фінансування з обласного бюджету. Придбання устаткування для шкіл за програмою НУШ - відповідно 5% місцевого співфінансування.

"В такий спосіб утверджуємо підхід, що система освіти потребує спільних зусиль", - констатувала Лілія Гриневич.

В 10% українських шкіл туалети для школярів досі розташовані на вулиці. В основному це навчальні заклади, які знаходяться у селах та невеликих містах. Частіше за все - початкові школи, де навчається ще зовсім малеча.

Більше 30% навіть тих вбиралень, що знаходяться в приміщеннях шкіл, потребують термінового ремонту. Є випадки, коли ремонт проведений, але не встановлені дверцята на кабінки або немає туалетів для потреб дітей з інвалідністю.

 

Фото ілюстративне