ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Мінімальна заробітна плата має бути не 3200 гривень, а хоча б 4500, - експерт

Зростання "мінімалки": чи стануть українці жити краще?
Мінімальну зарплату потрібно піднімати, але, щоб це мало результат, має бути інший підхід. Про це в коментарі "Слову і Ділу" розповів економіст Юрій Буздуган, аналізуючи ефективність рішення уряду про підвищення мінімальної заробітної плати.

"В Україні давно порушені майже всі макроекономічні баланси: кредитно-фінансовий, міжгалузевий, а головне – порушений баланс проживання. Скільки людина отримує, стільки за це купує. В нас економіка, яка не виробляє та не платить людям те, що вони заробили", – зазначив економіст.

Певною мірою підвищення мінімалки – це позитивний крок, але квитанція за трикімнатну квартиру приходить на суму близько трьох тисяч гривень. Щоб жити, мінімальна заробітна плата має бути не 3200 гривень, а хоча б 4500.

Читайте також: Нацбанк може ввести купюру номіналом у 1000 гривень.

Взагалі, уточнив він, проводити підвищення зарплат потрібно збалансовано та комплексно, одночасно зі збільшенням рівня виробництва.

Натомість, додав експерт, у нас створюють нові органи та бюрократичні структури. Наприклад, лише на НАЗК виділено півмільярда гривень із Бюджету.

"Питання: антикорупція в Україні перемогла?" – підкреслив економіст.

"Доцільність підвищення зарплат так, як це зробив уряд, викликає питання. Цих грошей, людині, яка живе на одну "мінімалку", все одно не буде вистачати на проживання", – резюмував Юрій Буздуган.

Загалом експерти єдині в думці, що зарплата в 3200 гривень не призведе до збільшення доходів громадян. Крім того, наслідками цього рішення можуть стати збільшення рівня безробіття, податкового навантаження на бізнес та девальвація.

Водночас прем'єр-міністр Володимир Гройсман запевняє, що негативних економічних наслідків від збільшення мінімальної заробітної плати не буде, хоча в НБУ вже повідомили про зростання інфляції.