У побутовій лексиці коломиян часто Музей історії міста Коломиї ідентифікують з іменем його директора Михайла Арсака. Так і кажуть: "Йдемо до музею Арсака", або: такий-то захід відбудеться "в музеї Арсака". І жодного культу особи у цьому випадку нема.
Просто Михайло Арсак у жовтні 1990-го створив цей музей і незмінно очолює його вже понад чверть століття.
Музей історії Коломиї, це його дітище, це, якщо хочете, найбільше його досягнення і єдиний сенс та оправдання життя.
Музей історії міста став центром коломиєзнавства, основний фонд якого становить понад 26 тисяч одиниць збереження. Не одна наукова робота писалася в цих стінах і не одне дослідження публікувалося на основі безцінних історичних свідчень, зібраних тут. Та, власне, й сам термін "коломиєзнавство" народився завдяки пошуковій роботі музею історії міста. Це вже ціла наукова галузь і про неї відомо у світі.
12 січня Михайло Арсак відзначає свій ювілей – 60 років. А з'явився він на світ у П'ядиках. Закінчив Чернівецьке культосвітнє училище та Івано-Франківський педінститут.
До музейної справи мав нахил ще з підліткового віку: у шкільні роки був громадським екскурсоводом в літературно-меморіальному музеї Мирослава Ірчана у його п'ядицькій садибі. Працював відтак наглядачем народного музею у Шепарівцях, завідувачем науково-методичного відділу музею народного мистецтва Гуцульщини й Покуття, надавав методичну допомогу шкільним та громадським музеям Коломийського, Косівського, Верховинського районів; мав причетність до створення сільських музеїв, що сприяло збереженню старовинних церков.
Михайло Арсак – редактор сайту музею, веде тематичні сторінки у фейсбуці, редактор кількох випусків літературного альманаху "Діл", редактор вісника музею історії Коломиї та "Літопису Коломийського".
Він започаткував фестиваль "Медовий Спас у Коломиї". А крім того цей нестаріючий чоловік з лукавинкою в характері й поведінці організовує й проводить у своїй музейній вотчині численні мистецькі презентації та зустрічі з цікавими особистостями звідусюди, які мали, чи мають відношення до нашого міста. Побували тут навіть вінценосні особи королівської крові. І кожен залишив щось на згадку.
Андрій МАЛАЩУК
Популярні новини
Площа Героїв у Коломиї: спільна ідея, яка об'єднує громаду
22 Листопада 2024
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024