ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

"Ми не можемо мовчати": прикарпатські волонтери звернулись до поліції через собаку, якого власник викинув з 3 поверху. ФОТО

Вчора, 17 червня, у ветеринарну клініку вІвано-Франківську потрапила собака з переломом тазу, якого власник викинув з вікна третього поверху. 

За словами волонтерів, тварина була у жахливому стані: вся у фекаліях та сечі, інформує  керівниця "Дому Сірка" Наталія Когут. 

Волонтери "Дому Сірка" та небайдужі мешканці просять міській відділ поліції внести відомості по факту жорстокого поводження з тваринами до Єдиного реєстру досудових розслідувань, сформувати матеріали справи за статтею 299 ККУ, опитати свідків події та направити справу до суду. Оскільки такі "власники собак" – небезпечні для всіх оточуючих.

"Спочатку він викидає тварину з третього поверху, а потім викине людину? – написала у Facebook Наталія Когут.

– Ми роками боремось за гуманне та сучасне ставлення до тварин, тому промовчати та спустити з рук такий вчинок просто не можемо.

Слід нагадати, що відповідно до Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження» "Жорстоке поводження з тваринами – це знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило мучення, завдало їм фізичного страждання, тілесні ушкодження, каліцтво або призвело до загибелі".

Відтак, волонтери просять внести відомості по факту жорстокого поводження з тваринами до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Також Наталія Когут нагадала, що у 2018 році Долинський районний суд Івано-Франківської області визнав винним 24-річного мешканця у жорстокому поводженні з тваринами та на п’ять років посадив його до в’язниці.

У 2019 році Київський районний суд Одеси виніс вирок – 7,5 років за ґратами за знущання над кошенятами.  А Вільногірський міський суд Дніпровської області виніс вирок – 2 роки обмеження волі за те, що обвинувачений, повертаючись до дому вдарив ногою собаку, яка випала з вікна та померла.

"Ми віримо, що боротьба проти жорстокості об’єднує! Також разом з громадськістю слідкуємо за розвитком справи", – пише Когут.