ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Мешканці Коломийщини заборгували за газ 40 млн. гривень

За два останніх місяці заборгованість жителів Прикарпаття перед ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» за спожитий природний газ зросла на 150 млн грн. Станом на 21 грудня борг населення Івано-Франківщини складає 320 млн грн.
Найбільшими боржниками є мешканці Івано-Франківська  - 100 млн грн., Коломийського району - 40 млн грн. та Калуського – 30 млн грн, інформує прес-служба "Івано-Франківськгаз Збуту".

Збільшення неплатежів за газ пов’язане з початком опалювального сезону та відповідно різким збільшенням обсягів споживання газу. Ситуацію ускладнило запізніле призначенням субсидій населенню.

В очікуванні державної допомоги, споживачі газу не сплачують за використані кубометри.  Наразі державну допомогу в Івано-Франківській області  отримують майже в три рази менше споживачів газу, ніж рік тому. Станом на початок грудня 2018 року вона призначена 23%, в той час як минулого опалювального сезону її отримували 60% клієнтів "Івано-Франківськгаз Збуту".

Через високий рівень заборгованості побутових споживачів, ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут" як постачальник газу для населення зі спеціальними обов’язками, не може вчасно розрахуватися за поставлений газ з НАК "Нафтогаз України". Інших джерел фінансування для закупівлі газу

З метою забезпечення безперебійного газопостачання, ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут" закликає вчасно оплачувати спожитий газ. Боржникам компанія мусить припинити поставки газу. Першим кроком до цього є письмове попередження  про припинення газопостачання. За 11 місяців цього року вже 15651 боржників отримали такі попередження.

Якщо реакції з боку неплатників немає, за дорученням на відключення постачальника відбувається припинення газопостачання, а справа передається до суду. З початку року було  відключено 2,3  тис . домогосподарств.  Після відключення майже 80% споживачів погашають заборгованість на протязі кількох днів. Для відновлення газопостачання необхідно погасити не лише борг, а й відшкодувати витрати за відновлення газопостачання.

Якщо споживач не може оплатити усю суму заборгованості, він має право  укласти договір реструктуризації.

Читайте також: До уваги коломиян: хто має право на житлові субсидії.

Економимо ваш час: підписуйтеся на наш канал у Телеграмі – там публікуємо тільки 2-3 найважливіші новини за день!