Для цього лише у 2021 році Уряд виділив регіонам 1 млрд 654 млн грн. Зокрема, у другому півріччі минулого року закуплено 385 кисневих станцій для лікарень, повідомляє пресслужба МОЗ.
Водночас у липні 2021 року функціонувало лише 50 кисневих станцій, на кінець року – вже 92. Також 118 кисневих станцій вже закуплені за кошти субвенції та наразі монтуються в лікарнях.
Окрім того, Медичні закупівлі України придбали 225 кисневих станцій для лікарень, які будуть приймати пацієнтів із COVID-19. Їх встановлення заплановано на січень–лютий цього року.
"На сьогодні в Україні є 23 ліцензованих виробники медичного кисню. З ними вже було проведено спеціальні перемовини. Наразі маємо підтвердження швидкого постачання кисню в лікарні у разі стрімкого зростання потреби. Для цього підприємства вже формують резерви кисню у сховищах.
Під час останньої хвилі в Україні було розгорнуто більше ніж 79 тисяч ковідних ліжок в 547 закладах охорони здоров’я. Наразі наші можливості дозволяють розгорнути не менше ліжок", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, у жовтні минулого року у Коломийській ЦРЛ встановили кисневу станцію.
Раніше, у перший рік пандемії, коли в Україні не вистачало кисню, благодійний фонд "Покуття" і його засновник, народний депутат Андрій Іванчук сприяли у забезпеченні киснем медзакладів Івано-Франківської та кількох сусідніх областей.
Минулого ж року Коломийська ЦРЛ отримала від фонду "Покуття" дороговартісне обладнання - кріогенний газифікатор, який переробляє кисень для лікування хворих на Covid-19. Крім того, фонд продовжував безкоштовно забезпечувати лікарні краю киснем, який виробляє завод "Карпатнафтохім".
Фото ілюстративне