ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Медична реформа. Які коломийські лікарі підписали найбільше декларацій

1 квітня 2018 року в Україні розпочалася кампанія підписання декларацій між пацієнтами та лікарями. Тепер кожен українець має змогу вибрати терапевта, педіатра чи сімейного лікаря в будь-якому медичному закладі країни, незалежно від місця прописки. За обслуговування хворого буде платити держава.

В Україні підписали договори вже більше 25 млн людей. Громада Коломийської ОТГ зараз налічує 71 тис. населення. З них 61 тис. – з міста. Варто зазначити, що вже 48 100 жителів Коломиї вибрали свого лікаря й підписали з ним декларацію.

Нині в нашому місті загальна кількість терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів становить 43, а в підпорядкуванні Коломийського міського центру первинної медико-санітарної допомоги є 8 амбулаторій та 2 фельдшерсько-акушерських пункти. З березня 2019 року має приєднатись ще одна амбулаторія с. Воскресінці.

Відомо, що від кількості підписаних договорів зараз залежить зарплата лікаря. Базова ставка становить 370 грн на рік за обслуговування одного пацієнта на первинному рівні. За кожну вікову  категорію (діти, пенсіонери) нараховується різний коефіцієнт, тому сума може бути більшою. Наприклад, за дитину до 5 років медичний заклад отримує 1460 грн.

Згідно із новим законодавством, терапевт має змогу підписати 2000 договорів, сімейний лікар – 1800, а педіатр - 900. До січня 2018 року перевищити цей ліміт медичні працівники не могли. Але зараз Кабінет Міністрів видав нову постанову, яка дозволяє їм мати більшу кількість пацієнтів. Головне – щоб лікар зміг належним чином обслуговувати всіх своїх хворих.

"Лікареві дозволили більше набирати пацієнтів, але якщо він перебирає більше 10%, це умовно 90 людей, то ці коефіцієнти у кількості грошей для нього залишаються такі самі. Якщо більше 10% – то цей коефіцієнт стає меншим. Не 370 грн, а умовно 280. І так доходить до 5 %, коли коефіцієнт фактично складає 0", – розповідає керівник Коломийського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Володимир Мельничук.    

"Дзеркало медіа" вирішило поцікавитись, скільки декларацій підписали коломийські лікарі, та хто з них є найбільш популярним серед пацієнтів.

        Ріпецька Лідія Володимирівна (2064 пацієнти) – терапевт Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №1.

Неміш Ірина Дмитрівна (2003 пацієнти) – терапевт Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №1.

Петрицька Оксана Миколаївна (1948 пацієнтів) – терапевт Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 5.

Лаврук Людмила Вітольдівна (1942 пацієнти) – терапевт, сімейний лікар Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 1.

        Волошенюк Наталія Ярославівна (1825 пацієнтів) – сімейний лікар Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 3.

        Германова Лариса Миколаївна (1083 пацієнти) – сімейний лікар, лікар-педіатр Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 2.

Цуркан Олег Васильович (1806 пацієнтів) – сімейний лікар Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №2.

Мочернюк Марія Миколаївна (1588 пацієнтів) – сімейний лікар Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 1.

        Данилюк Михайло Васильович (1492 пацієнти) – сімейний лікар Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини № 5.

Онуцька Світлана Петрівна (1078 пацієнтів) – лікар-педіатр Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 6.

Бартловська Людмила Леонідівна (951 пацієнт) – лікар-педіатр Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 6.

Пеца Лілія Миколаївна (950 пацієнтів) – лікар-педіатр Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 5.

Ліскевич Наталія Костянтинівна (903 пацієнти) – лікар-педіатр Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 1.

Окрім цього, варто було б зазначити, що 5 лікарів у Коломиї не подолали бар’єр 40 % пацієнтів.

Авторка: Ярина БАЛАБАНИК