ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Малинова бізнес-ідея. Як Печеніжинська громада витратить виграний мільйон

Останнім часом на території Печеніжина та прилеглих територій можна помітити активне насадження кущів малини. Справа в тому, що там є підприємець серб за національністю, який купує в мешканців малину. Але він пропонує не ринкову ціну, а ту, яку сам вважає за потрібну, оскільки є з чого вибрати.

Відтепер селяни Печеніжинської ОТГ матимуть більше можливостей збуту цієї ягоди, оскільки зовсім нещодавно представники цієї територіальної громади на чолі з її головою Ігорем Довіраком взяли участь у проекті 1+1 "Громада на мільйон" і стали її переможцями. Дружньою компанією вони пройшли всі випробування, які приготували організатори реаліті-шоу. У фіналі вони змагалися із Бузькою ОТГ (Миколаївська область).

Читайте також: Про печеніжинський “мільйон” і широкі кроки об’єднаної громади

Бізнес-проект, який запропонувала Печеніжинська громада, видався інвестору більш переконливим та, до слова, близьким до того омріяного мільйону, адже ж кошторис його складає 1 млн 708 тис. грн, на відміну від їхнього головного суперника, який для реалізації свого бізнес-проекту потребував понад 32 млн грн.

Вони запропонували заморожувати малину й експортувати її. Прикарпаття має унікальні кислі ґрунти, які чудово підходять для вирощування цієї ягоди. А її на території Печеніжинської ОТГ більш ніж достатньо. За підрахунками представників цього проекту, 6 га землі зайнято саме нею.Виграні кошти засновники цього проекту хочуть витратити на придбання камери шокової заморозки, на саджанці, щоб мати змогу розширити свої угіддя, а також на тару для зберігання ягід. Крім того, гроші їм потрібні для проведення навчання та інформаційної кампанії.Слід зазначити, що морозильна камера розрахована приблизно на 40 т ягоди. Тому кожен житель Печеніжинської ОТГ та всіх навколишніх громад має можливість привезти свою малину й здати.

"Цієї малини вистачає, щоб завантажити 2 фури по 20 т у кожну. Коли ми знаємо, що маємо необхідну кількість ягоди, тоді приїжджає фура з рефрижератором і забирає її, і ми платимо людям гроші. Якщо малина зібрана вручну якісно, то вона йде за вищий сорт, відповідно й дорожча", – розповів один з представників цього бізнес-проекту Василь Стефурак.Громада вже навіть знайшла приміщення за 600 тис. грн, до речі, за нього уже проголосували депутати й затвердили. Кооператив уже створений теж. До слова, вже навіть налагоджені домовленості про експорт продукту до сусідньої Польщі.

Для впровадження бізнес-ідеї в життя залишилось тільки довести все до ладу, словом, технічні моменти.

"Я надіюся, що цього року ми повинні закінчити все і перерізати стрічку, щоб вже наступного повноцінно працювати. Я розумію, що будуть тестові режими. Ми будемо пробувати потрішки. Звичайно ж, будуть і помилки, адже ми не є спеціалістами в тому. Але будемо їх вирішувати й одночасно вчитися", – запевнив Василь Стефурак.Сьогодні вже активно йдуть розмови про те, щоб розвиватись не зупинятися на досягнутому. В майбутньому представники цього проекту хочуть зробити сушарню та виготовляти джем.

Ярина БАЛАБАНИК

Читайте також: Печеніжин: від “містечка мільйонерів” до “громади на мільйон”