ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Макс Кідрук презентував у Коломиї новий роман "Де немає Бога". ФОТОРЕПОРТАЖ

У рамках презентаційного туру 101 містом з новою книгою до Коломиї завітав сучасний український письменник, мандрівник, автор книжок "Не озирайся і мовчи", "Жорстоке небо", "Твердиня", дилогії "Бот", а також роману "Зазирни у мої сни" -  Макс Кідрук.

Захід був організований VOVKCreativeGroup, частина коштів, виручених з продажу квитків, буде передана БО "БФ "Коник Хелп" на запуск  центру з реабілітації дітей та молоді, які хворі на сколіоз, лордоз та кіфоз."Книга не про авіакатастрофу і не про виживання в горах, як багато хто може подумати з обкладинки. Річ у тім, що тіло цього роману складають шість розповідей. Всі ці історії дуже тісно між собою пов'язані", – каже автор.

Презентація складалась з своєрідних ребусів, схем, дійових осіб, фігури яких не пропорційні між собою, величина яких є мірилом важливості їх історій в романі.  Історія про те, що глибоко всередині нас є щось таке, що сформувалося еволюційно і в разі смертельних обставин може врятувати нас або ні.Автор розповів, що однією із ключових є історія гравця американської національної  футбольної ліги. Тому  схематично його фігура була однією із найбільших на схемі.

Оповів коротку історію з фото та відео, що таке американський футбол, і що це насправді високоінтелектуальна гра, яка є однією з улюблених автора. Проте книга не про американський футбол. Також вже традиційно до роману Максима  Кідрука  створено буктрейлер, що додає книжці і самій презентації нових граней.Автор відзначив роботу всієї команди, що працює над розробкою дизайну нових книг, промоцією та іншим. Поділився, що вже навесні вийде збірка оповідань "Заради майбутнього", куди ввійдуть 10 раніше публікованих і три нові оповідання.А ще анонсував,  що береться за написання роману "Доки світло не згасне назавжди", який має намір презентувати наступного року. У ньому планує  застосувати елемент доповненої реальності, де ілюстрації в книзі за допомогою додатку на смартфоні будуть оживати.На завершення поділився розповіддю про культового вокаліста, фронтмена гурту Linkin Park Честера Беннінгтона:

"Для мене це було покоління, я в буквальному сенсі ріс на його альбомах. Я ментально еволюціонував з ним. А останній альбом під назвою  "One More Light", який розкритикували молодші фани гурту,  для мене особисто є вершиною творчості Linkin Park. Та історія не про це. Історія про те, що в моїй роботі  трапляються "ліниві дні" - не часто, але трапляються. Це дні, впродовж яких я не можу винести з себе жодного рядка. Це не означає, що в такі дні  я не працюю,  в ці дні я займаюсь роботою, що не вимагає емоційної концентрації. Я працюю над схемами, картами, які потім використовую для презентації, під час таких днів я підбираю епіграфи.Я напрочуд ясно пригадую один день минулого року, коли вже була готова третина роману, і я дуже добре пам’ятаю, як поставив перший епіграф до цього роману - це рядок із титульної пісні альбому "One More Light". Рядок, яких перекладається "Кому важливо, якщо згасне ще один вогник в небі, де мільйони зірок". І я пам’ятаю, як, написавши його, я зробив зноску і переклав його українською і буквально через якусь мить зайшла  до кімнати дружина і я почув її розчарований голос і вона сказала, що Честер Беннінгтон покінчив життя самогубством… Для мене це був величезний шок, мені зараз про це важко говорити, я тоді розплакався. Я не міг подумати, що така далека від мене людина мала для мене таке значення і я ніколи не міг подумати, що він аж стільки вклав в моє зростання.

Останні слова в цьому приспіві "Кому важливо, якщо згасне ще один вогник в небі, де мільйони зірок" і тут таки Честер сам собі відповідає: "Мені важливо, окей це мені важливо…".Автор: Віталій Бирчак

Фото: Андрій Каня