ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Людям старше 60 років рекомендовано бути вдома, щоб не інфікуватися коронавірусом, бо це може вартувати життя

Увесь комплекс обмежувальних заходів під час карантину спрямований на запобігання масового поширення коронавірусної хвороби в Україні та збереження здоров’я людей, зокрема старшого віку, які знаходяться у групі ризику.

На цьому наголосив на брифінгу 6 квітня заступник Міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, повідомляє пресслужба МОЗ.

«В Україні у людей старше 60 років, на жаль, у більшості, є хронічні захворювання, які у разі коронавірусного захворювання часто призводять до несумісних з життям станів. Саме тому було прийнято рішення зобов’язати осіб старшого віку не виходити за межі свого житлового будинку/квартири, щоб унеможливити ризик інфікування», - сказав Віктор Ляшко.

Він наголосив, що все, що робиться на сьогодні в Україні, зокрема, впровадження обмежувальних заходів, - робиться задля людей.  І задля того, щоб система охорони здоров’я не була паралізована у випадку збільшення захворювань на коронавірус та могла надавати медичну допомогу й людям з іншими хворобами.

«Саме дотримання всіх карантинних заходів та соціальне дистанціювання – це запорука готовності нашої країни зустріти та без утруднень подолати епідемію. Ми можемо запобігти масовому надходженню хворих та розтягнути захворювання в часі і не допустити паралічу системи охорони здоров’я», - зазначив головний державний санітарний лікар.

За його словами, на сьогодні чимало закладів системи охорони здоров’я перепрофільовуються, щоб приймати хворих з COVID-19.  Відповідно заклади охорони здоров’я, зокрема першої хвилі прийому хворих, забезпечуються засобами індивідуального захисту.  Також здійснюються заходи щодо розширення тестування на коронавірусну хворобу.

Віктор Ляшко озвучив алгоритм тестування щодо захворювання на COVID-19. При наявності симптомів, характерних для коронавірусу, необхідно зателефонувати до свого сімейного лікаря, який встановить діагноз та направить мобільну бригаду для забору зразків для діагностування. Ті, хто не підписав декларацію із сімейним лікарем, а у разі підозри з наявними симптомами щодо коронавірусу, повинні зателефонувати на номер швидкої медичної допомоги «103», диспетчер якої спрямує та викличе мобільну бригаду. Після встановленого діагностування лікар прийме рішення: чи хворий продовжує лікуватися вдома під медичним спостереженням лікуючого лікаря чи відправляється на госпіталізацію до стаціонару.

При цьому Віктор Ляшко наголосив, що самолікуванням займатися небезпечно, бо це може призвести до несумісних з життям випадків.
Він повідомив, що окрім мобільних бригад, в Україні у стані готовності аеромедичної евакуації знаходяться 8 повітряних суден (3- ДСНС, 5 – Нацгвардії), «які у складних випадках зможуть госпіталізувати хворих до закладів охорони здоров’я».

Вчора фахівці МОЗ, НСЗУ, ДСНС відправилися у регіони, щоб «перевірити на місцях готовність визначених закладів охорони здоров’я першої хвилі щодо прийому на коронавірусну хворобу».  

За даними ЦГЗ, станом на 9:00 6 квітня в Україні 1319 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 38 летальних, 28 пацієнтів одужало.