ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Люди, які творять країну: у Коломиї презентували проект “Ukraїner”. ФОТО

Частина команди "Ukraїner" - проекту про справжню Україну - завітали вчора з презентацією до Коломиї.

"Ukraїner — це новий медіа-проект, який має на меті шляхом ретельних досліджень зрозуміти і сформулювати, ким ми є.  Їхня перша тривала експедиція почалася у липні 2016-го року і триватиме до кінця 2018-го, охопить усі 16 історичних земель України — від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії.Ukraїner розповідає пізнавальні історії про найвіддаленіші куточки країни, людей та мистецтво. Про новаторів та експериментаторів, про агентів змін та перетворення просторів.
За результатами експедиції автори планують створити сучасні путівники Україною кількома мовами.

Презентація в Коломиї відбувалась в Національному музеї Гуцульщини та Покуття серед автентичних старовинних реліквій і виставкових стендів.

 Людей зібралось чимало, зал був заповнений вщерть. Серед присутніх багато громадських активістів, людей мистецтва, людей із різних прошарків суспільства, яким цікавий цей ресурс.

Автором проекту є сучасний письменник, журналіст, мандрівник Богдан Логвиненко.

"Основа Ukraїner - це поширення українських традицій. До Коломиї нас приїхало п'ятеро, а загалом за два роки долучилось близько 200 людей."Серед команди також є і коломиянка Софія Ангелюк. Каже, що основною її мотивацією було велике бажання долучитись до проекту, який можна показувати іноземцям."Тут справжня Україна, а не те, що показують по телевізору", - каже один із фотографів команди, який нещодавно долучився до проекту.

Як працює Ukraїner?Спершу йде процес підготовки. Це ознайомлення з географічними та етнологічними особливостями регіону, пошук локацій, маршруту, пошук героїв та інтерв'ювання, набір експедиційної групи (2 оператори, фотограф, журналіст та продюсер).

2 - 3 тижні команда подорожує обраним регіоном в пошуках історій та місць, які найбільше відображають регіон. Наступним кроком є контент - відео, фото, тексти, сайт (з перекладом) та ведення соціальних мереж (Facebook, Instagram, Telegram, Twitter, YouTube), покази на фестивалях, проведення презентацій та подій, публікації на офіційному сайті.

 Представники команди Ukraїner демонстрували відео, яких вже чимало.  Це історії різних людей, що займаються унікальним ремеслом, як-от створенням ліжників з овечої вовни, чи скульптур та ін.

Один з таких героїв - пан Валерій із Панасівки, тоді йому було 79. Він багато років створював скульптури і художні образи і жодну не продав, а дарував.

За допомогою небайдужих 850-ти донейтерів вдалось допомогти втілити мрію відвідати Грецію.

Також хлопці з команди зізнались, що працюють над документальним фільмом про Валерія.В майбутньому є план знімати українців за кордоном. Сподіваються, що зможуть почати його наступного року.

"В команді є фотографи, відеографи, оператори, продюсери, автори, що пишуть текст, редактори. Коли виходить матеріал, ми його перекладаємо. На сьогодні це 8 мов. А субтитри - близько 15 мов".Ми також презентували проект у Греції, після чого зголосилось декілька людей, українців у Греції. Зайнялись вичиткою перекладу, матеріал який можна б було показувати своїм грецьким друзям. Щодо грузинів - це двоє фанатів України. Кожну версію ми намагаємось перевіряти через прямих носіїв мови", - підсумовує автор проекту Богдан Логвиненко.

Попереду ще багато ідей, людей, маршрутів і місць, проект постійно розширюється і потребує нових волонтерів, які мають необхідні навики і готові стати частиною команди Ukraїner.АВТОР: Віталій БИРЧАК

ФОТО: Андрій КАНЯ