ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

"Люди або бережуть свій ліс від вирубки, або самі його вирубують": на Косівщині селяни захопили лісництво

Незвична ситуація з контролем над лісом у Косівському районі триває близько десяти років. 


 Четвертого вересня в обласній державній адміністрації відбулася нарада щодо посилення заходів контролю за використанням та охороною лісів. Мета – протидіяти незаконним рубкам та запровадити електронний облік деревини у форматі відкритих даних, інформує  “Галка”


Під час наради стало відомо, що Косівський райагроліс має борги у близько чотири мільйони гривень. Керівник каже, що місячний оборот фірми – близько 300 тисяч гривень. Як вивести підприємство з боргової ями – пояснити не міг.


Під час обговорення стало відомо, що райагроліс не контролює частину своїх угідь.“Там окуповані території. Місцеве населення не підпускає до лісу 10 років. Перевертають машини. Лісова охорона звільняється, не бачать перспективи”, – каже начальник обласного комунального підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” Олег Олійник.Місцева влада зізнається – навести порядок з фінансами у райагролісі дійсно не вдається.“Ділової деревини у них немає. Фактично, заготовляють і реалізують дрова. Якщо заготовляють на 50 тисяч, а нарахування по зарплаті 150 тисяч – то які тут питання”, – каже голова косівської райради Павло Ванджурак.Зокрема паралізована робота Шепітського лісництва на території Косівського райагролісу – там вже довгий час немає лісівників. Місцеві люди кажуть, що це їх ліс, і нікого туди не підпускають.“Люди або бережуть свій ліс від вирубки, або самі його вирубують, іншого не дано”, – каже Шмигаль.Ситуація здивувала голову Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля. Він запропонував передати райагроліс під керівництво обласного агролісу.“Війська треба вводити, якщо машини перевертають. Чому райрада не передасть на область? Це очевидні речі – розквіт корупції, і райрада стоїть над процесом. Я кажу очевидні речі. Можете передати це обласному лісгоспу?”, – прокоментував ситуацію голова ОДА Денис Шмигаль.“Там вже нема шо передавати” – додав Олійник.“В середньому 90 справ направляється до суду по незаконній рубці. Всього 13 справ – це відносно працівників лісової галузі, решта – місцеве населення заготовляє ліс”, – каже перший заступник обласного прокурора Володимир Торованин.“Нема електронного обліку деревини – зупиняємо роботу лісових господарств і підприємств. Не видаватимуть ліміти на вирубку. Хто після 1 листопада без чіпів на деревині – арешт. І все виправиться, і Шепіт і інші, і не треба війська. Заробляйте гроші, будуйте країну”, – підсумував Денис Шмигаль.