ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Любомир Жупанський: «Міський голова висловив мені довіру та запропонував посаду секретаря міськради»

Цілу газетну шпальту минулого номера «Дзеркало» присвятило темі обрання на першій сесії міськради секретаря Любомира Жупанського, адже це стало, без перебільшення, «найбільш інтригуючим моментом сесії».

Нагадаємо, що редакція опублікувала враження й коментарі з цього приводу низки новообраних депутатів і мала намір надати слово й самому Любомирові Жупанському. На жаль, інтерв’ю з секретарем міськради ми не змогли помістити, оскільки він посилався на те, що не приступив наразі до виконання своїх обов’язків. Відтоді минуло достатньо часу, щоб увійти в курс справ, і новообраний секретар погодився відповісти на запитання нашого кореспондента, які ми сформулювали в згаданому вже газетному номері.

–          Яких першочергових заходів ви будете вживати задля того, щоб новий склад міськради не конфронтував між собою, а працював дружно й злагоджено? Як налаштовуватимете діалог з 14-ма депутатами, які не підтримали вашу кандидатуру на пост секретаря міськради?

– Наразі я не бачу підстав для сумнівів у злагодженій співпраці нової команди в ратуші. Особисто я готовий активно працювати з усіма, хто зацікавлений у розвитку міста та блага коломийської громади.

Як ви знаєте, голосування було таємним, тож дізнатися хто саме голосував «за», а хто «проти», не можливо. Але я поважаю думку кожного. Моє першочергове завдання – налагоджувати діалог з усім депутатським корпусом.

[pull_quote_right]Не було жодного квотного принципу. Ігор Богданович, як людина, яка має великий досвід роботи в органах місцевого самоврядування та будучи досвідченим адміністратором, запропонував мені очолити посаду секретаря міської ради[/pull_quote_right]

– А чому ви підтримали квотний розподіл керівних посад у новому складі Коломийської міськради?

–          Не було жодного квотного принципу. Ігор Богданович, як людина, яка має великий досвід роботи в органах місцевого самоврядування та будучи досвідченим адміністратором, запропонував мені очолити посаду секретаря міської ради. І я в свою чергу хочу висловити йому свою вдячність за те, що із 34 депутатів обрав саме мене.

–          Новообраний секретар Глухівської міськради на Сумщині запевнив виборців, що подбає про незалежний аудит бюджету міськради і всіх попередніх тендерів. Чи готові ви ініціювати такий же аудит у Коломиї?

–          У функціональні обов’язки секретаря міської ради входять передусім такі важливі питання як організація сесій міської ради, сприяння своєчасного доведення рішень міської ради до виконавців і населення, забезпечення взаємодії з політичними партіями, громадськими організаціями та засобами масової інформації тощо. Зрештою, міський бюджет є на офіційному сайті міської ради, де кожен охочий має змогу ознайомитися з ним і висловити свою думку. Якщо виникне потреба ініціювати подібне, я готовий.

–          Як поясните свою пропозицію депутатові від «Солідарності» Костянтину Станкові відмовитися від депутатського мандату, пообіцявши йому натомість членство у виконавчому комітеті?

–          На вибори ми йшли командою. Я, керівник міської організації партії Блоку Петра Порошенка, аж ніяк не міг одноосібно це вирішувати – давати Станкові мандат чи не давати – це було колективне рішення. То й права забрати в людини мандат у мене немає. Зрештою, можете звернутися до самого Костянтина Станка, він розповість, надходили від мене такі пропозиції чи ні. Я можу хіба сказати, що учасник бойових дій на сході Станко був серед тих, хто обрав мене секретарем, а тепер працює зі мною в одній команді.

 
Коментар
Нагадаємо, напередодні першої сесії Коломийської міськради нового скликання журналісти отримали інформацію з кількох джерел про те, що керівник міського осередку БПП «Солідарність» Любомир Жупанський змушував бійця АТО Костянтина Станка здати депутатський мандат. Взамін Любомир Жупанський пропонував військовому місце у виконавчому комітеті міськради. Замість Костянтина Станка депутатський мандат мала б отримати людина, лояльна до керівництва міського осередку БПП.

21-річний Костянтин Станко був першим номером партійного списку БПП «Солідарність» до Коломийської міськради. Військовослужбовець за контрактом. Служив у 101 окремій бригаді охорони Генерального штабу Збройних сил України. Виходив з Дебальцевого. Костянтин Станко – єдиний боєць АТО, який отримав депутатський мандат в новому скликанні Коломийської міськради.

Тоді на захист бійця став народний депутат України Юрій Тимошенко:Тимошенко

«Дізнавшись про цю ситуацію, я зателефонував до командира Костянтина Станка.Чому саме до нього? Тому що хлопець сказав, що вчинить тільки так, як йому порадить командир.

Я навів кілька аргументів, чому Кості не потрібно відмовлятися від мандату. По-перше, він – молодий хлопець, і це може стати стартом його політичної кар’єри.

Моя розмова з командиром тривала не менше п’яти хвилин. Вислухавши мене, він сказав, що попри те, що мав попередню розмову і навіть дав обіцянку підтримати людину, з якою говорив, (а я так зрозумів, що розмову він мав саме з Любомиром Жупанським), то після розмови зі мною пообіцяв одразу зателефонувати до Станка, щоб той не відмовлявся від депутатства. Таким чином звільнити Костю від попередньої обіцянки (здати мандат, – Авт.) і переконати залишатися депутатом».