ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Луценка закликають не призначати нового прокурора Львівської області без громадського обговорення

Громадські організації Громадської люстраційної ради Львівщини закликають Генпрокурора Юрія Луценка не призначати нового прокурора області без громадського обговорення. Активісти вже не вперше звертають увагу на протиправні дії військової прокуратури та її керівника, повідомляє ЗІК.

Таке звернення оприлюднене на сторінці Громадської люстраційної ради Львівщини у Фейсбуці.

«Вчергове представники громадських організацій, що входять в Громадську люстраційну раду Львівщини звертаються вже до нового Генерального прокурора України Юрія Луценка з вимогою не влаштовувати на Львівщині чергових коломийок по зміні прокурора області. Громада Львівщини просить вас не призначати жодного кандидата без попереднього обговорення і погодження з громадськістю», – йдеться у зверненні.

Активісти наголошують: громада втомилася від маніпуляцій, які проводять з львівським регіоном щодо кандидатур прокурорів.

«Тільки нещодавно нам вдалось налагодити роботу громадськості з прокуратурою. Ми очікуємо на те, що ви погодите кадрову комісію при прокуратурі Львівської області, що дасть змогу громадськості публічно впливати на процес призначень і, можливо, з цього почнеться справжній процес реформування кадрів прокуратури», – зазначається у зверненні.

Окрім того, активісти вже не вперше звертають увагу Генпрокурора «на протиправні дії військової прокуратури як у Львівському регіоні, так і в Україні в цілому, які призводять до того, що злочинці, які обкрадали оборонні заводи виходять на свободу, і саме військова прокуратура цьому сприяє».

«Вимагаємо почути нас і не призначати ніяких нових прокурорів із сумнівним минулим», – наголошується у зверненні.

Як повідомлялося, у четвер, 16 червня, очікується представлення нового прокурора Львівської області Юрія Квятківського. Планується, що представляти нового очільника прокуратури Львівщини приїде особисто Генпрокурор Юрій Луценко.

Прокуратуру Львівської області очолить Юрій Квятківський, який досі обіймав посаду прокурора Луганської області.

Як повідомлялося, 20 травня 2016 року Сихівський районний суд Львова засудив Олександра Остапця до умовного терміну – п’ять років позбавлення волі із випробувальним терміном три роки. Два роки він не зможе посідати керівні посади. Крім того, суд зобов’язав екс-директора ЛБТЗ сплатити штраф у розмірі 11 900 грн та відшкодувати судові витрати. Підсудного звільнили з-під варти в залі суду.

Перед тим військова прокуратура пропонувала перекваліфікувати статтю обвинувачення для екс-директора Львівського бронетанкового заводу Олександра Остапця, підозрюваного у розкраданні понад 2 млн грн, на більш м’яку.