ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Лісівники Прикарпаття отримали нову спецтехніку для ліквідації наслідків повені

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович вручив ключі та техпаспорт від сучасного гідравлічного екскаватора лісівникам Брошнівського лісгоспу, - повідомляють в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Від цьогорічної червневої повені Прикарпаття постраждало найбільше. Лісівники Франківщини й досі працюють над відновленням важливих інфраструктурних об’єктів на Рожнятівщині, Верховинщині та Яремчанщині. Тому придбання спецтехніки для лісогосподарських підприємств цих районів є вкрай важливим, повідомляє пресслужба ОДА.

«Впевнений, що вже у короткій перспективі на Рожнятівщині лісівники побудують чудові лісові дороги. Адже лісові транспортні артерії потрібні не тільки лісівникам, щоб оперативно реагувати на надзвичайні ситуації в лісових насадженнях, а й місцевому населенню, яке може проїжджати ними на легковому автотранспорті для особистих потреб. Хороша лісова автомобільна дорога – це авторитет лісівників, – зауважив голова Держлісагентства.

Зазначимо, що на закупівлю нової спецтехніки лісогосподарським підприємствам Прикарпаття для подолання наслідків надзвичайної ситуації природного характеру Уряд виділив 16 млн гривень. Пройшовши всі тендерні процедури, лісівники закупили 4 гідравлічні екскаватори компанії «JCB».

Наразі будівництво нових лісових доріг у Карпатах здійснюється не долинними ходами вздовж русел гірських потоків, як було раніше, а косогірними - на достатній віддаленості від водних потоків. Такі роботи не можливі без використання ефективної та екологічно безпечної екскаваторної технології, де одна землерийна машина виконує роботи зі спорудження земляного полотна, його попереднього ущільнення, облаштування водовідвідних кюветів, встановлення водоперепускних труб, планування укосів. 

 Читайте також: На Франківщині розпочато кримінальне провадження за фактом розтрати "повеневих" коштів